2,5 tys. zł mandatu dla nietrzeźwego rowerzysty

Image

Niżańscy policjanci zatrzymali pijanego rowerzystę. 50- latek kierował jednośladem mając blisko 2 promile w swoim organizmie. Za naruszenie przepisów w ruchu drogowym rowerzysta został ukarany wysokim mandatem. Policjanci apelują do kierowców o trzeźwość na drodze.

Rowerzysta, podobnie jak każdy inny uczestnik ruchu drogowego, ma prawo czuć się bezpiecznie. Jednak sam również ma obowiązek przestrzegania przepisów.

Pijani rowerzyści, w konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków. Nietrzeźwi kierujący są poważnym zagrożeniem nie tylko dla siebie, ale też dla innych użytkowników dróg.

W poniedziałek, około godz. 10:00, policjanci patrolujący gminę Ulanów, zauważyli rowerzystę, którego tor jazdy wskazywał, że może być pod działaniem alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli drogowej. Ich przypuszczenia potwierdziły się. 50- letni kierowca jednośladu był pijany. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko 2 promile alkoholu.

Mieszkaniec powiatu niżańskiego za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tys. zł.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =