Do naszych jednostek OSP trafią środki unijne

Image

132 jednostki OSP, GOPR i WOPR z Podkarpacia otrzymają środki na doposażenie. Pozwoli to na zakup m.in. wozów strażackich, quadów, sprzętu ratunkowego. Pieniądze trafią do 6 jednostek z powiatu stalowowolskiego.

Ogłoszenie wyników naboru wniosków o dofinansowanie dla projektów dotyczących rozwijania systemów ratownictwa, w ramach działania „Adaptacja do zmian klimatu”, odbyła się w sali audytoryjnej Urzędu Marszałkowskiego. Podczas spotkania marszałek Władysław Ortyl mówił o tym, jak trudne były negocjacje prowadzone z Komisją Europejską, aby Ochotnicze Straże Pożarne mogły ubiegać się o środki unijne z regionalnego programu na wyposażenie swoich jednostek.

- Musieliśmy tę kwestię przedstawiać w Brukseli i tłumaczyć, co to jest Ochotnicza Straż Pożarna- mówił marszałek Ortyl.

Udało się również zwiększyć kwotę wsparcia na to działanie, tak aby wszystkie złożone wnioski, które spełniły warunki merytoryczne, mogły otrzymać dofinansowanie. Marszałek dziękował również za zaangażowanie w te działania posłom z Podkarpacia, a szczególnie posłowi Zbigniewowi Chmielowcowi, który jest przewodniczącym Parlamentarnego Zespołu Strażaków.

Środki trafiły do 6 gminu Powiatu Stalowowolskiego

- Stalowa Wola- ok. 472,9 tys. zł dofinansowania. Łączna wartość projektu to ponad 675,8 tys. zł. Środki te zostaną przeznaczone na wzmocnienie potencjału OSP w zakresie zapobiegania i zwalczania zagrożeń. Planowany jest zakup lekkiego samochodu dla OSP Stalowa Wola- Osiedle Charzewice.

- Radomyśl Nad Sanem- ponad 604,5 tys. zł na przeciwdziałanie zagrożeniom poprzez zakup pojazdu i wyposażenia dla OSP Chwałowice. Łączna wartość projektu to około 806 tys. zł.

- Bojanów- około 458 tys. zł na wzmocnienie zabezpieczenia OSP. Za te pieniądze zostanie zakupiony lekki samochód dla OSP Przyszów. Łącznie na ten cel zostanie przeznaczonych około 572,5 tys. zł.

- Zaklików- 705,3 tys. zł dofinansowania na przeciwdziałanie zagrożeniom poprzez doposażenie jednostek OSP. Według szacunków na ten cel zostanie przeznaczonych prawie 840 tys. zł.

- Pysznica- 790 tys. zł. Dzięki tym środkom zostanie m.in. zakupiony quad oraz łódź ratownicza z przyczepką dla Osp Kłyżów. Szacunkowy zakup tych sprzętów to łącznie 1,12 mln zł.

- Zaleszany- przeszło 699 tys. zł na wzmocnienie potencjału OSP w zakresie zapobiegania i zwalczania zagrożeń. W planach jest zakup średniego samochodu dla OSP Skowierzyn. Łączny koszt projektu to 1,1 mln zł.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =