W Turbi odbyły się Zawody Modeli Swobodnie Latających

Image

Za nami XXII Memoriał Romana i Jerzego Straburzyńskiego, który odbył się w Turbi. Rywalizowano w różnych konkurencjach, w tym także juniorskich.

Zakończyły się zawody modeli swobodnie latających, XXII Memoriał Romana i Jerzego Straburzyńskich, które zaliczane były do końcowej klasyfikacji Pucharu Polski. Wydarzenie, które odbyło się na lotnisku w Turbi, przyciągnęło zawodników z całego kraju, w tym z: Mielca, Krosna, Warszawy, Bochni, Suwałk, Gliwic, Chrzanowa, Wałbrzycha, Piły, Poznania, Białegostoku, Łodzi, Konina, Bydgoszczy i Hrubieszowa.

Rozegrano konkurencje w czterech kategoriach: modeli szybowców, modeli z napędem gumowym, modeli z napędem spalinowym oraz modeli z napędem elektrycznym. Zawodnicy byli podzieleni na kategorie juniorów i seniorów, a w zawodach uczestniczyła ścisła światowa czołówka.

Najlepszym zawodnikiem wśród seniorów okazał się Edward Burek z Mielca, który zdobył Puchar Przechodni. W kategorii juniorów zwyciężył Tomasz Jeziorny z Aeroklubu Poznańskiego, również wywalczając Puchar Przechodni.

Źródło: Aeroklub Stalowowolski / Foto.: Piotr Banaczyk

Przewiń do komentarzyKomentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =