Co najchętniej czytasz? Powiedz bibliotece!

Image

Miejska Biblioteka Publiczna w Stalowej Woli przystąpiła do akcji Ogólnopolskie Wybory Książek. Akcja skierowana jest do dzieci i młodzieży, podczas której wybiorą oni najbardziej ciekawe i interesujące książki, które przeczytali w ciągu ostatnich dwóch lat.

Zasady są proste. Każdy uczestnik głosowania może wskazać od 1 do 3 ulubionych tytułów na specjalnie w tym celu przygotowanych kartach do głosowania. Głosowanie zaczynamy w poniedziałek 20 maja, a potrwa ono do 15 czerwca. Urny do głosowania znajdziecie w Bibliotece Głównej (Multiteka), Filii nr 1 oraz Filii nr 2. Po zakończeniu wyborów głosy zostaną przeliczone, a wyniki przekazane organizatorom akcji.

– Chcemy poznać preferencje naszych młodych czytelników. Zebrane wspólnie dane od kilkuset tysięcy dzieci z całej Polski, będą największymi badaniami czytelniczymi w historii. Chcemy, by środowisko bibliotek miało realny wpływ na ogólnopolską dyskusję na temat zmiany kanonu lektur i roli bibliotek w ramach reformy edukacji. Myślimy również, że taka akcja, to dobry pomysł, aby promować nasze biblioteki wśród lokalnej społeczności jako miejsca aktywne, zaangażowane, słuchające potrzeb uczniów, stworzone by być dla nich komfortowym azylem. Taka akcja to również sposób na promocję czytania książek wśród dzieci i młodzieży. Takich, jakie lubią, bez zmuszania, pouczania i moralizatorskiego tonu starszych pokoleń – mówią stalowowolscy bibliotekarze.

Organizatorem głównym akcji Ogólnopolskie Wybory Książek jest Wydawnictwo Sukurs Wasilewski, Sp.j. (reprezentowane przez redakcję miesięcznika Biblioteka w Szkole) wraz z Fundacją dla Bibliotek.Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =