15- latka pomalowała sprayem drzwi do lokalu

Image

Stalowowolscy policjanci ustalili tożsamość nieletniej, która pomalowała sprayem drzwi do lokalu. Zgromadzony materiał został przesłany do sądu rodzinnego, który zadecyduje o jej dalszym losie.

W marcu stalowowolska policja otrzymała zgłoszenie o zniszczeniu drzwi lokalu na terenie Stalowej Woli. Zostały one wymalowane sprayem. Do sprawy zabezpieczony został zapis z monitoringu, z którego wynikało, że sprawcą jest osoba nieletnia.

Czynności w tej sprawie prowadził Zespół Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii. Na podstawie utrwalonego wizerunku, policjanci ustalili tożsamość sprawczyni. Okazała się nią być 15-letnia mieszkanka Stalowej Woli. Dziewczynka przyznała się do popełnienia czynu. Rodzice pokryli koszty uszkodzeń.

W maju sprawa trafiła do Sądu Rodzinnego w Stalowej Woli, który podejmie decyzję jakie środki wychowawcze w stosunku do niej zastosuje.

Policka przypomina, że nieletni popełniający czyny karalne, czy wykazujący przejawy demoralizacji nie są bezkarni. Ich sytuację w świetle prawa normuje Ustawa o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich. Sprawcy czynów karalnych czy osoby wykazujące przejawy demoralizacji muszą liczyć się z możliwością skierowania sprawy do sądu rodzinnego, którego wachlarz stosowanych środków wychowawczych jest szeroki. Pamiętajmy również, że odpowiedzialność samego nieletniego za czyn karalny, nie wyłącza odpowiedzialności jego rodziców, na przykład za wyrządzoną szkodę.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =