Będą utrudnienia na ulicy Wolności!

Image

W czwartek 23 maja 2024 roku i w piątek 24 maja 2024 roku na ul. Wolności będą prowadzone prace drogowe związane z układaniem warstwy bitumicznej na całej szerokości jezdni. Prace te będą realizowane na odcinku od ul. Mickiewicza do ul. Popiełuszki.

W związku z powyższym nastąpi tymczasowa zmiana organizacji ruchu drogowego. Na czas prowadzonych robót ul. Wolności zostanie w całości wyłączona z ruchu. Kierowcy proszeni są o stosowanie się do oznakowania oraz poleceń służb porządkowych.

- Ulica Wolności wkrótce zmieni swoje oblicze. Prace, które będą prowadzone w dniach 23-24 maja są ostatnim etapem modernizacji tej ważnej arterii naszego miasta. Dzięki nowej warstwie bitumicznej mieszkańcy oraz wszyscy użytkownicy drogi będą mogli cieszyć się wygodniejszą i bezpieczniejszą podróżą. Prosimy mieszkańców oraz kierowców o cierpliwość i wyrozumiałość podczas trwania robót. Zdajemy sobie sprawę z uciążliwości, jakie mogą one powodować, jednak są one niezbędne dla poprawy stanu infrastruktury drogowej oraz zwiększenia komfortu i bezpieczeństwa użytkowników drogi– mówi Lucjusz Nadbereżny, prezydent miasta Stalowej Woli.

Modernizacji poddana została cała ulica Wolności na długości 529 metrów. W ramach zadania realizowana jest: wymiana konstrukcji drogi, podbudowy, wymiana nawierzchni, budowa nowych ciągów pieszych w stylizowanej kostce klinkierowej, tak aby nawiązywała do czasów budowy Stalowej Woli. Całkowicie zachowana została zieleń obecna na ulicy Wolności. Zaplanowano także wymianę oświetlenia na lampy uliczne w modernistycznej stylizacji. Liczba miejsc parkingowych ani układ parkowania na tym obszarze nie zmienią się z uwagi na zachowanie tożsamości tego miejsca.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =