Zabrał znajomemu kartę płatniczą i używał jak własnej

Image

49- letni mieszkaniec powiatu niżańskiego odpowie m.in. za przywłaszczenia karty płatniczej. Mężczyzna wykorzystał nieuwagę swojego znajomego, zabrał jego kartę i posługiwał się nią jak własną. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec kwietnia do Komendy Powiatowej Policji w Nisku zgłosił się mężczyzna, który zawiadomił o kradzieży swojej karty płatniczej. Zgłaszający zorientował się, że ktoś posługuje się jego kartą, kiedy otrzymał w aplikacji swojego banku powiadomienie o realizowanych płatnościach.

Policjanci referatu dochodzeniowo - śledczego, którzy pracowali nad tą sprawą, ustalili sprawcę. Okazał się nim 49- letni mieszkaniec powiatu niżańskiego. Mężczyzna pomagał pokrzywdzonemu w pracy na jego posesji i w pewnym momencie wykorzystał nieuwagę swojego znajomego i zabrał mu kartę do bankomatu.

Kilka dni później 49- latek wypłacił gotówkę z bankomatu oraz dokonał płatności za zrobione zakupy.

W miniony wtorek, na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, funkcjonariusze przedstawili mu zarzut. Mężczyzna przyznał się do winy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =