Pijany 19- latek kierował skuterem. Miał zakaz prowadzenia pojazdów

Image

Był pijany i miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Mimo to 19- letni mieszkaniec Stalowej Woli postanowił jechać skuterem. W organizmie miał blisko 1,5 promila alkoholu. Oprócz tego przewoził pijanego pasażera, który nie miał na głowie kasku ochronnego. Zatrzymanie kierującego było możliwe dzięki przekazanej informacji od świadka.

We wtorek, przed godz. 21:00, dyżurny stalowowolskiej komendy otrzymał sygnał od świadka o dwóch mężczyznach, którzy przyjechali na stację paliw pod wpływem alkoholu.

Funkcjonariusze udali się we wskazane miejsce, gdzie zastali siedzącego na skuterze 19-letniego mieszkańca Stalowej Woli. Od mężczyzny czuć było alkohol, a przeprowadzone badanie wykazało blisko 1,5 promila w jego organizmie. Dodatkowo, podczas legitymowania okazało się, że posiada on sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

W trakcie wykonywania czynności ustalono, że 19- latek na stację paliw przyjechał wraz z 39-latkiem, który również był nietrzeźwy. Pasażer miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu.

Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Wczoraj 19- latek usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i na sądowym zakazie. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Nie uniknie również odpowiedzialności za przewożenie nietrzeźwego pasażera.

Za swoje czyny odpowie również 39- letni pasażer, który podróżował bez kasku ochronnego, zapalił papierosa na terenie stacji paliw i zakłócał porządek publiczny.

Apelujemy, aby po wypiciu alkoholu nie wsiadać za kierownicę żadnego pojazdu! Kierowanie w stanie nietrzeźwości, to nie tylko przestępstwo, ale przede wszystkim zagrożenie życia i zdrowia kierującego, podróżujących z nim pasażerów, a także innych użytkowników drogi.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =