Tabor stalowowolskiego PKS- u powiększy się o 10 nowych autobusów

Image

2 firmy ubiegają się o możliwość dostawy 10 nowych, niskoemisyjnych autobusów dla stalowowolskiego przewoźnika. Szacunkowy kosztu zakup wynosi ponad 12 mln zł.

Do przetargu na sprzedaż dla PKS- u nowych autobusów przystąpiły 2 firmy. Pierwsza z nich oferuje dostawę 10 pojazdów za nieco ponad 11 mln zł. Druga za to samo oczekuje prawie 12 mln zł. Na razie oferty są analizowane. Powiat Stalowowolski, któremu podlega stalowowolskie Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej pozyskał 8,8 mln zł dofinansowania na ten cel, pozostałe środki będą pochodziły z budżetu powiatu.

Po rozstrzygnięciu przetargu zostanie zakupionych 10 autobusów niskoemisyjnych o napędzie spalinowym diesel, spełniających normę emisji spalin EURO 6, posiadających rozwiązania ułatwiające przejazd osobom niepełnosprawnym, w tym: systemy umożliwiające wsiadanie/wysiadanie oraz bezpieczne unieruchomienie podczas jazdy autobusu osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, systemy głosowej komunikacji wewnętrznej, informujące o przystankach, czy też system wizualizacji przebiegu trasy.

Obecnie w taborze stalowowolskiego PKS- u znajduje się 60 autobusów. W ostatnim czasie zostało zakupionych 12 używanych pojazdów, które były w dobrym stanie. Choć na razie kupowane są autobusy spalinowe, w przyszłości rozważany będzie zakup autobusów elektrycznych.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
maria118

Czy pociąg , który zatrzymuje się na stacji Charzewice, nie mógłby zajechać do Rozwadowa , następnie ruszyć w dalsza trasę do Warszawy i dalej na północ?

maria118

Mam nadzieje, że te nowe sprawne autobusy będą jeżdzic na dalsze trasy - Warszawa, Kraków, Lublin, Polańczyk, Krynica... a nie tylko do ościennych małych miejscowości....APEL do dyrekcji PKS !!!!!
~Iskra~ popieram w zupełności Twoją opinię

~Taka Prawda

Będą luksusowe pospieszne do Maziarni i na Burdze. Kiedyś PKS Stalowa Wola jeździł do największych miast, teraz do najmniejszych wiosek. No ale jak za podróż dłuższą, mniej wygodną, ale za to w jakości jak za komuny, trzeba było płacić więcej niż za busika to są efekty. Do tej pory zastanawiam się jaki zysk był z zatrzymywania się autobusów w tych miejscowościach. Nikt tam nie wysiadał, nikt nie wsiadał, ale postój był.

~aaaaaaa

Jadąc za Stalowowolskim autobusem PKS można sie zaczadzić tak śmierdzą spaliny

Mariusz77

Dobrze ze wreszcie beda jakieś nowe autobusy . Tylko niech najpierw zrobią coś z tym placem manewrowym bo tam nawet czolgi mogą gasiennice pogubić . Swego czasu taka sama sytuacja byla na dworcu w Tarnobrzegu albo i gorsza nawet . Kazdy autobus tam wjeżdżając nie miał pewności ze wyjedzie .

~Pasażer

A czy kierowcy dostaną instrukcję obsługi od systemu klimatyzacji Bo w obecnych autobusach jest zamontowana tylko raczej chyba nie wiedzą jak z tego korzystać . Rozumiem że z użyciem klimatyzacji auto pali więcej I wtedy mniejszą ilość można spuścić do c 360.

~boby

Koła pourywają na tym dziurawym placu !!! Fok !

~boby

Gdzie będą stać jak nie ma dworca ???

~zbych

Te nowe to czeskie chinczyki umiech

~Polak

Ten PKS to padaka,gdyby nie busy lub Prywatni Przewoźnicy to nawet by się nie było jak dostać się do dalszych miejscowości niż około 30-40 kilometrów

+ że PKP istnieje w Stalowej Woli.

~roman

nowe autobusy a dworzec ruina buahahahahah

~Danuta

Sprywatyzować proszę, subito!

~Iskra

Super... Tylko gdzie one będą jeździć ? W promieniu 70 km? Dalsze trasy -Warszawa,Krakow itd. - dawno juz zlikwidowano. Wstyd. A nasz dworzec jak wyglada? Wstyd

~Siwy

Strasznie się cieszę z tego tytułu, a gdzie wsiadać do tych autobusów? Bo twórca autobusowego nadal brak. Możliwe, że po trasie będzie zbierał pasażerów. A swoją drogą to PKS miał być do likwidacji bo nierentowny, a teraz rentowny?

~BarszczBiały

60 autobusów z czego 3/4 to po prl-owski skansen. Taki to nasz stalowowolski PKS

~BarszczBiały

60 autobusów z czego 3/4 to po prl-owski skansen. Taki to nasz stalowowolski PKS