Będzie transfer technologii z Korei do HSW

Image

PGZ podpisała z koreańską Hanwhą Aerospace umowę, która umożliwi transfer technologii i serwis armatohaubic K9 w Hucie Stalowa Wola. Taką informację przekazał prezes PGZ Krzysztof Trofiniak.

Jak zapowiedział wiceszef MON Paweł Bejda, będzie to dłuższa współpraca, polegająca na transferze technologii z Korei. O tym wydarzeniu poinformowano 10 maja br. Dzięki tej umowie w Polsce będzie możliwe (w Stalowej Woli) serwisowanie i naprawa kupowanych przez Wojsko Polskie armatohaubic K9. W przyszłości K9 będą mogły być produkowane na miejscu. HSW ma już doświadczenie z podwoziem do K9, bo te są wykorzystywane od lat do naszych rodzimych Krabów. Trofiniak zapowiedział, że polska strona będzie podpisywała kolejne umowy z Koreą, a HSW rozwinie odpowiednie zdolności jeszcze w tym roku. Z kolei wiceszef MON Paweł Bejda zapewnił, że Polska będzie w przyszłości hubem remontowo- serwisowym dla koreańskiego sprzętu wojskowego wykorzystywanego przez armie europejskie. K9 używają, oprócz Polski, m.in. w: Estonii, Finlandii i Norwegii.

Jak zapewniono przemysł zbrojeniowy ma być „kołem zamachowym całej gospodarki”.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
jabar

@Taka Prawda, gdzie ty żyjesz, na księżycu? Wszyscy kradną. Każdy każdemu. Po to są ambasady w krajach.

~Tosiek

To wcześniej chroniliśmy naszą technologię a teraz kupujemy ją od innych? Czegoś tu nie rozumiem.

~Frank Zappa

Nikt tak miastu nie zaszkodził jak Nadbereźny i trofiniak. Jeden ośmieszył drugi HSW wykończył.

jasio

@Ryk 12 przypomnę ci, że to nie Tusk podpisał kontrakty na zakup broni z Koreą a pisowcy (Błaszczak) zrobili to z wolnej ręki i bez przetargu, a wystarczyło tylko zwiększyć zamówienia w PGZ

~hehe

Przed wyborami to wszystko bedzie, a potem nie bedzie niczego jak u Kononowicza.

~Żywiec

W TEJ OBECNEJ SYTUACJI JEDYNE CO TRZEBA TO ????? TUSKA HAMOWNIE I KOSZAŁKA OPAŁKA ORAZ KACZYŃSKIEGO I BANDĘ JEGO...!!! WSZYSTKO CO JEST ZWIĄZANE Z TYMI GNOJAMI ORAZ PARTYJAMI .....WON...!!! WON

~KS ruchacz

Najpierw trzeba pisowcow wyprowadzić z tego zakładu

~Ryk 12

Z5 powinien juz dawno upasc Tusk to szybko zalatwi

~Taka Prawda

jabarku w przeciwieństwie do ciebie nie musze wierzyć bo pracowałem w fiu bździągu i sam widziałem jak, ba sam to robiłem zgodnie z poleceniem przełożonego, technologie się tłumaczyło i wysyłało na chińskie serwery. Ta twoja wiara w to że chińczycy mają nie wiadomo jakie technologie jest śmieszna, 99% tejże technologii opiera się na kradzieży technologii innych krajów, choćby ich myśliwce j-10 które wcale nie są kopią F-16. No przynajmniej wszelkie chińskie media o tym przekonują.

~Barbara

Ciekawe kto będzie szefową marketingu?

~Józef

Teraz przyjmujemy pociotków partii rządzącej.

~Adam

Najpierw HSW sprywatyzujmy. Czy Boenig czy GE to firmy państwowe?

~Antoni

Z tego nic nie będzie. Techniczne nie potrafimy. Terminów nie dotrzymamy. Nam się nie opłaci, stracimy. Jak kiedyś z kooperacją zagraniczną.

art2deco

Warsztaty naprawcze podwozi z Korei. Wolałabym R&D wozów piechoty.

jabar

@Taka Prawda, ty też taki naiwny? Technologie, jakie mają Chińczycy to Ci się nie śniły. Widziałeś ich wojsko? Nasz to do zuchów można przy nich porównać. Widziałeś ich parady z różnych okazji?

~Oko

A może to zasługa duetu Budyń - Obs- rajtek. Dziwne że wazeliniarz nowa Gwiazda tego nie otrąbil

~Taka Prawda

Jabar, no akurat głównym celem fiu bździąga było wyciągnięcie od naszych inżynierów wiedzy z zakresu wykonywania obróbki dużych odlewów na Z2. Cudem nie dostali technologii na obróbkę kół zębatych. Co do samej informacji, i super są efekty tego że "nasz" człowiek rządzi PGZetem, czekam aż nasze dziecko partyjnego sukcesu zacznie udawać ze to jego zasługa. Taki zastrzyk może spowodować ze HSW walnie w końcu nową halę pod serwis właśnie.

jabar

@Irek czy ty uważasz że kitajcy nie umieli budować maszyn budowlanych i potrzebowali technologii z HSW? A te miliony km autostrad to łopatami i wozakami wybudowali.

~Irek

To znakomita wiadomość bo ten sam Trofiniak wytransferował do Chin za czapkę gruszek na wierzbie technologię produkcji maszyn budowlanych, w tym amerykańską licencję na spycharki.

~EDI

I TO JEST BARDZO DOBRA INFO W PRZECIWIEŃSTWIE DO SUPER TRUCICIELA SK NEXLLIS