Czy przy wieżowcach na KEN zostaną posadzone drzewa?

Image

Między blokiem przy ul KEN 5 a drogą wojewódzką Stalowa Wola – Tarnobrzeg znajduje się duży trawnik. Jeden z byłych radnych sugeruje, że teren ten powinien zostać obsadzony drzewami. Czy jest na to szansa?

Zwracam się z prośbą o rozpatrzenie możliwości wykonania nasadzeń drzew ( np. klon czerwony, śliwa wiśniowa Pissardii ) na pasie trawnika wzdłuż drogi wojewódzkiej Stalowa Wola -Tarnobrzeg. (ul. Komisji Edukacji Narodowej w kierunku ronda, za i w okolicach przystanku MZK – jest to teren zieleni miasta)- czytamy w interpelacji radnego poprzedniej kadencji Leszka Brzezińskiego.

W odpowiedzi na wniosek radnego czytamy, że miasto Stalowa Wola rozważało już nasadzenie drzew we wskazanej przez Leszka Brzezińskiego pasie, ale ze względu na istniejący szpaler dojrzałych lip w tym miejscu uznano, że dodatkowe drzewa nie są miejskim priorytetem.

Mając pełną świadomość roli, jaką pełni zieleń w środowisku miejskim, dążymy do efektywnego wykorzystania zasobów i maksymalizacji korzyści dla mieszkańców. W związku z tym nasze działania skupiają się przede wszystkim na obszarach dotychczas całkowicie niezadrzewionych lub zadrzewionych słabo, gdzie nasadzenia będą miały największy wpływ na poprawę mikroklimatu, a co za tym idzie, na lepszą jakość życia w mieście (np. drzewa posadzone w ciągu ul. Kasztanowej czy przy drogach w obrębie strefy inwestycyjnej). Istotne jest również dla nas zapobieganie wystąpieniu luki pokoleniowej w drzewostanie miejskim. Dlatego też do wprowadzenia nowej zieleni wykorzystujemy miejsca uwolnione pod nasadzenia w wyniku usuwania drzew zagrażających bezpieczeństwu oraz martwych lub obumierających. Ponadto staramy się sadzić jak najwięcej drzew w pobliżu zabudowy wielorodzinnej, szczególnie tam, gdzie brakuje zieleni i cienia (np. Podwórko dla Pława, osiedle OZET, Park 24, ul. Metalowców). Tutaj nawet pojedyncze drzewa mają dla mieszkańców ogromne znaczenie- czytamy w odpowiedzi na interpelację.

Miasto ze swojej strony zaznacza, że prace związane z projektowaniem, zakupem i sadzeniem nowych drzew mają charakter stały i trwały, w związku z czym niewkluczona jest możliwość wprowadzenia drzew w pasie zieleni wzdłuż ul. KEN, po zrealizowaniu najpilniejszych, innych potrzeb.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Dredd

Posadzić najpierw polityków PiS. Tego, co przekazał nasze dane do poczty.

~Ula A.

Kiedy pogorzelisko za Frac'iem zostanie uprzątnięte? Tak z ciekawości pytam.

~Józef

Jestem w Toskanii tydzień i jeszcze ani jednego trzepaka nie widziałem. Dziwny kraj, ta Italia.

~Kkk

Akurat ten radny powinien być w radzie miasta. Szkoda, że go nie ma.

~JASIO

CZAS NAJWYŻSZY SKOŃCZYĆ Z SYFOZĄ I DRWALOZĄ A KACYKÓW ROZLICZYĆ !!!

~ida 8

Słusznie, Aleje JPII, Staszica oraz KEN - powinny zostać przebudowane na drogi jednojezdniowe, natomiast na dwupasmówkę powinna zostać przebudowana Przemysłowa od cmantarza do Okulickiego / Chopina.

~nowaGWIAZDA

Kiedy proponujemy sadzenie to inni proszą o ścinanie drzew w naszym mieście. Jeśli zasadzicie tam jakieś drzewa to aby nie na rurach przebiegających pod ziemią. Aby nie było jak na ulicy POPIEŁUSZKI gdzie korzenie drzew całą infrastrukturę zniszczyły do zera.

~ida

aleje powinny być juz jednojezdniowe, a odzyskany teren pod budowę małych bloków

~Ehhh

Przy KEN 9 ktoś by zrobił porządek z martwym kasztanem przy placu zabaw. Ani to ładne ani cienia nie daje. W końcu sprochnieje i padnie na plac zabaw albo na auta pod niem zaparkowane.