Podsumowanie działań „trzeźwość”

Image

Podkarpaccy policjanci prowadzili działania „Trzeźwość”. Głównym celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa na drogach poprzez eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących. Podczas działań, funkcjonariusze skontrolowali blisko 19 tys. kierujących. Niestety, spośród wszystkich kontrolowanych, 27 wykazało się brakiem odpowiedzialności. 10 kierujących odpowie za przestępstwo, pozostali za wykroczenie.

Przez 2 dni podkarpaccy policjanci prowadzili działania „Trzeźwość”. Miały one na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego, poprzez ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących.

Policjanci ruchu drogowego realizowali zadania w wyznaczonych punktach kontrolnych na terenie całego województwa. Sprawdzili stan trzeźwości 18 936 kierujących. Podczas działań ujawnili 27 kierujących, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd pomimo wypitego wcześniej alkoholu. 10 kierowców odpowie za przestępstwo, a 17 za wykroczenie.

Jeśli widzisz, że nietrzeźwa osoba chce prowadzić pojazd, nie pozwól na to! Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy, ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze.

[p]

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~terreska p

Głównym celem akcji są pieniądze

~Basia

Jabar, a ja lubię wyskoczyć do baru na pizzę i wypić wina. Autem. Cały świat tak robi.

~Mariola

Wolę podchmielonego peowca niż trzeźwego pisowca.

jabar

@Genowefa nie 0.5 a 0.0 ma być w wydychanym powietrzu a wszystko co powyżej powinno być karane nie grzywną a konfiskatą prawka na 5 lat. Będzie ekologicznie i emkaesy się zapełnią i autobusy na trasach.

HIV

Coraz częstszym i gorszym zjawiskiem jest zabawa smartfonem lub rozmowa przez niego w czasie jazdy. Wielokrotnie zauważyłem dziwną jazdę kierowcy przede mną (zbyt wolna jazda lub zmienny tor). Przy wyprzedzaniu zawsze okazywało się, że kierowca zajmuje się telefonem. To niech zaczną wyłapywać.

~Ula

Polaki mają gorsze, słabsze głowy. Dlatego mamy 0,2.

~Genowefa

Kiedy wreszcie limit 0,5 jak w Unii? Kiedy wreszcie jedne przepisy dla całej Unii?