Odpowie za sprzedaż alkoholu bez wymaganego zezwolenia

Image

Za sprzedaż alkoholu bez wymaganej koncesji odpowie 40-letni mieszkaniec Stalowej Woli. Policjanci w jednym z lokali zabezpieczyli kilka beczek piwa i blisko 100 butelek mocniejszego alkoholu. Właścicielowi lokalu grozi teraz kara grzywny, a także przepadek zabezpieczonego przez policję mienia.

Stalowowolscy policjanci prowadzili czynności w związku z uzyskaniem informacji o nielegalnej sprzedaży alkoholu w jednym z lokali na terenie Stalowej Woli. Końcem stycznia funkcjonariusze zabezpieczyli kilka beczek piwa i blisko 100 butelek mocniejszego alkoholu. Jak się okazało właściciel lokalu nie miał wymaganej koncesji – poprzednia straciła ważność pod koniec października ubr.

Mimo braku dopełnienia formalności, zarówno na półkach lokalu, jak i na zapleczu, znajdował się alkoholu przygotowany do sprzedaży. W sprawie ustalono i przesłuchano świadków, a także zabezpieczono dokumentację. Właściciel sklepu przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Usłyszał zarzut sprzedaży napojów alkoholowych bez wymaganego zezwolenia.

Teraz za swój czy odpowie przed sądem. Zgodnie z art. 43 ust. 1 Ustawy o Wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, kto sprzedaje alkohol bez wymaganego zezwolenia podlega karze grzywny, a dodatkowo może zostać orzeczony na właściciela zakaz prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie sprzedaży lub podawania napojów alkoholowych oraz przepadek zabezpieczonego alkoholu.

Na każdej osobie prowadzącej działalność w zakresie sprzedaży i podawania napojów alkoholowych ciążą obowiązki. Sprzedaż alkoholu bez wymaganego zezwolenia jest przestępstwem. Ponadto przypominamy, że zmiana siedziby lokalu, czy sklepu wiąże się z koniecznością uzyskania nowego zezwolenia.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
jabar

@Mieszkaniec, pisz na temat

~:-)

czyżby mety wróciły?

~Mieszkaniec

Czy to prawda, że kolejni policjanci musieli odejść na emerytury lub ich poproszono by odeszli? Coraz mniej ich na ulicach , powiem więcej ich w ogóle nie widać !

~Do Hutman

Co do podrobionych ubrań nic nie mam. Nie chcesz nie kupuj, ale do sprzedawanych produktów spożywczych np jak piszesz śmietana od babci z butelki to karałbym jak popadnie. Po pierwsze nie wiadomo czy zwierzeta nie sa chore, po drugie stoi z tą butelką na słońcu w lecie w upale. Sory ale takie coś moze skonczyc mocna sraką smiech2

~Hutman

A czy stalowowolscy policjanci również zrobią porządek z handlem podrobionymi ubraniami na targu w sobotę sprzedawanymi przez delikatnie pigmentododatnich? Czy tak jak co sobotę patrole będą sobie spacerować i udawać, że nic nie widzą, a później przeprowadzą udaną akcję uderzającą w nielegalny handel śmietaną przez babcię pod Halą Targową?