Co chciałby zdziałać w Europarlamencie Daniel Obajtek? Jakie są jego cele i zadania, które przed sobą stawia?

Image

11 maja do Stalowej Woli przyjechał Daniel Obajtek, kandydat do Europarlamentu z listy Prawo i Sprawiedliwość. Spotkał się z mieszkańcami m.in. na stalowowolskim targu. Jednym z punktów jego wizyty był briefing prasowy w sprawie zbliżających się wyborów do Europarlamentu.

PREZYDENT STALOWEJ WOLI DAJE WSPARCIE DANIELOWI OBAJTKOWI

To, że ten wybór, który wkrótce nas czeka, jest teraz szczególnie istotny, przekonywał włodarz naszego miasta. Wiele się dzieje nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. To od nas wszystkich zależy jak ten świat będzie wyglądał w niedalekiej przyszłości.

- 9 czerwca odbędą się wybory do Europarlamentu, wybory tak bardzo ważne dla Polski, wybory bardzo ważne dla Podkarpacia, ale również dla Stalowej Woli. Bardzo się cieszę, że dzisiaj możemy gościć lidera listy Prawa i Sprawiedliwości, pana Daniela Obajtka, który jest dużą szansą dla naszego regionu, aby głos Stalowej Woli, głos Podkarpacia, głos Polski w sprawach profesjonalnych, w sprawach tych, które dotyczą naszego regionu, naszego życia, naszej suwerenności, był bardzo mocno reprezentowany. Bardzo się cieszę, że nasz region ma tak silnego, tak skutecznego lidera, który wielokrotnie wspierał Stalową Wolę, za co chciałbym w tym pierwszym słowie podziękować i życzyć, aby ta misja w Europarlamencie sprawiła, że będziemy ośrodkiem jeszcze silniejszym, bardziej widocznym, jeszcze mocniej się rozwijającym- mówił podczas spotkania prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

W Europarlamencie potrzebujemy osób pewnych, oddanych Polsce, osób o konkretnych zasadach i stabilnych poglądach, takich, którzy w Brukseli zawalczą o nasze sprawy.

OBAJTEK: MOJE DOŚWIADCZENIE JEST POTRZEBNE EUROPIE

Kandydat do Europarlamentu Daniel Obajtek podkreślił, że jest mile zaskoczony spotkaniem z mieszkańcami Stalowej Woli. Usłyszał od nich wiele ciepłych słów pod swoim adresem.

- Startuję do Europarlamentu. Pokazałem swoją ciężką pracą, że można osiągać cele, m.in. w Orlenie stworzyliśmy jedną z największych firm w regionie, firmę, która gwarantuje Polakom bezpieczeństwo. I również moja praca, moje doświadczenie, też w zakresie transformacji, jest bardzo potrzebne w Europie, bo bardzo mocno patrzę na cały Zielony Ład, na wszystkie zmiany, które mogą z czasem nas dotknąć. Jestem za postępem, techniką, rozwojem i transformacją, ale nie jestem za Zielonym Ładem, który będzie niszczył naszą energetykę, będzie niszczył nasze firmy, będzie osłabiał naszą gospodarkę. Znam te mechanizmy, wiem jak z tym walczyć, wiem jak realizować pewne zadania dla Polski, wiem jak realizować pewne zadania dla regionu. Mam doświadczenie w zakresie rolnictwa, byłem prezesem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji, ale też mam doświadczenie w zakresie biznesu i doświadczenie w zakresie regulacji. Bardzo proszę o poparcie, o to żebyście państwo wzięli udział w wyborach 9 czerwca, byście państwo głosowali na mnie. Będę starał się ze wszystkich sił pracować dla tego regionu, dla Podkarpacia, ale również będę starał się pracować dla Polski- mówił Daniel Obajtek.

CZAS ZAWALCZYĆ O ROZWÓJ POLSKI, PRZEMYSŁ I ROLNICTWO

Jak zaznaczył lider podkarpackiej listy Prawa i Sprawiedliwości Daniel Obajtek najważniejszymi sprawami dla niego jest kwestia transformacji, rozwój przemysłu, rozwój gospodarki, wyrównywanie szans w zakresie rolnictwa.

- Dziś rolnictwo jest bardzo ważnym filarem całej polskiej gospodarki. Kwestia Zielonego Ładu może zburzyć nasz porządek. To jest kwestia ograniczenia ilości upraw, to jest kwestia mniejszej ilości nawozów, to jest kwestia, która może spowodować pewne problemy, ponieważ, rolnictwo przede wszystkim jest stworzone dla celu bezpieczeństwa żywnościowego, ale ono ma też teraz drugi cel. To jest kwestia biododatków, to jest kwestia różnego rodzaju produkcji, choćby nawet, jeżeli mówimy o biododatkach, to jest produkcja dodatków do paliw. Jeżeli automatycznie będą niższe uprawy z powodu narzucenia nam Zielonego Ładu, to automatycznie będzie droższe paliwo. Przecież paliwo nie tylko kształtuje cenę ropy, ale też inne dodatki, które do niego wchodzą- mówił Daniel Obajtek.

DANIEL OBAJTEK MA POMYSŁ NA PODKARPACIE

Ważną sprawą dla Daniela Obajtka będzie również promocja Podkarpacia, jego terenów turystycznych, pobudzenie i promocja rynku.

Bo, jak przekonuje kandydat na europosła, jeżeli będzie większy ruch turystyczny, to automatycznie będą większe możliwości dla regionu, ale też większe możliwości choćby dla gospodarstw, zwłaszcza tych mniejszych i średnich, na których stoi Podkarpacie. Ruch turystyczny pozwoliłby im rozkwitnąć.

Podkarpacie ma wiele walorów i te należałoby uwypuklić, rozwinąć.

DOBRZE, ŻE POLSKA JEST W UNII EUROPEJSKIEJ, ALE EUROPA PRZEREGULOWANA, TO ZŁA EUROPA

Kandydat do Europarlamentu Daniel Obajtek popiera ideę Europy Ojczyzn, równocześnie będąc zwolennikiem Unii Europejskiej, bo przecież Polska dążyła do wstąpienia do Unii Europejskiej, tak jak wcześniej zabiegała o to, by przyjęto ją do NATO. To fakt niekwestionowalny.

- Dążyliśmy do Unii Europejskiej, która była ojczyzną ojczyzn, która gwarantowała tak naprawdę nam, Polakom, którzy już jesteśmy w Europie, gwarantowała nam takie otwarcie na świat, gwarantowała biznesowi swobodny przepływ towarów i usług. Ale nie jestem za Unią, która jest przemodelowana regulacyjnie. Dlaczego nie jestem? Bo mam duże doświadczenie w biznesie. Spotykałem się z wieloma ludźmi, prezesami różnych międzynarodowych firm. I co wszyscy mówią? Mówią, że nie będą inwestować w Europie, nie będą budować w Europie zakładów pracy, bo Europa zaczyna być przeregulowana. Tu są za duże koszty produkcji, za duże obciążenia, za duże koszty energetyczne. Poprzez prawa do emisji Europa nie jest konkurencyjna. Europa, która będzie za bardzo przeregulowana, to będzie zła Europa. To będzie Europa, w której nie będzie dobrze czuł się biznes. To będzie Europa, z której biznes będzie uciekał. To będzie Europa osłabiona. A jak będziemy osłabieni inwestycyjnie, to i będziemy osłabieni militarnie. Przecież to inwestycje, to budżet, to wpływy do budżetu powodują zwiększenie środków choćby na wyposażenie armii, czy innych strategicznych rzeczy dla Europy i dla Polski- przekonywał Daniel Obajtek.

Zdaniem kandydata na europosła Europa powinna dążyć do ojczyzny ojczyzn, bo przecież każdy kraj ma inne uwarunkowania, tradycję, kulturę, zwyczaje, własne wartości i nie da się tego ot tak wrzuć do jednego worka tworząc jeden organizm.

Na zakończenie spotkania z dziennikarzami lider listy PiS mówił o tym, że mimo tego, że pochodzi z Małopolski, lubi Podkarpacie i chce go wspierać. Zna tu wiele osób, zna tutejszy biznes i często tu bywa, dobrze się tu czuje.

- Cieszę się, że mogę startować z Podkarpacia. Czasami osoby, które przychodzą z zewnątrz, mają inne spojrzenie, bardziej patrzą do przodu, nie są uwikłane w różnego rodzaju niuanse. Uważam, że swoją energią i determinacją mogę dużo wnieść na Podkarpacie, jeżeli społeczeństwo mnie wybierze. Jeżeli społeczeństwo mnie wybierze, to na pewno swoją ciężką pracą pokażę, że zasługuję na to, że startuję z Podkarpacia. Swoją przyszłość i markę, tak jak budowałem ją wcześniej, chcę budować też tu, na Podkarpaciu. Będę robił wszystko, żeby mi się to udało. Oczywiście wspólnie z samorządowcami, bo to nie ulega wątpliwości. To musi być praca zespołowa- zapewnił Daniel Obajtek.

Przewiń do komentarzy
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =