Co chciałby zdziałać w Europarlamencie Daniel Obajtek? Jakie są jego cele i zadania, które przed sobą stawia?

Image

11 maja do Stalowej Woli przyjechał Daniel Obajtek, kandydat do Europarlamentu z listy Prawo i Sprawiedliwość. Spotkał się z mieszkańcami m.in. na stalowowolskim targu. Jednym z punktów jego wizyty był briefing prasowy w sprawie zbliżających się wyborów do Europarlamentu.

PREZYDENT STALOWEJ WOLI DAJE WSPARCIE DANIELOWI OBAJTKOWI

To, że ten wybór, który wkrótce nas czeka, jest teraz szczególnie istotny, przekonywał włodarz naszego miasta. Wiele się dzieje nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. To od nas wszystkich zależy jak ten świat będzie wyglądał w niedalekiej przyszłości.

- 9 czerwca odbędą się wybory do Europarlamentu, wybory tak bardzo ważne dla Polski, wybory bardzo ważne dla Podkarpacia, ale również dla Stalowej Woli. Bardzo się cieszę, że dzisiaj możemy gościć lidera listy Prawa i Sprawiedliwości, pana Daniela Obajtka, który jest dużą szansą dla naszego regionu, aby głos Stalowej Woli, głos Podkarpacia, głos Polski w sprawach profesjonalnych, w sprawach tych, które dotyczą naszego regionu, naszego życia, naszej suwerenności, był bardzo mocno reprezentowany. Bardzo się cieszę, że nasz region ma tak silnego, tak skutecznego lidera, który wielokrotnie wspierał Stalową Wolę, za co chciałbym w tym pierwszym słowie podziękować i życzyć, aby ta misja w Europarlamencie sprawiła, że będziemy ośrodkiem jeszcze silniejszym, bardziej widocznym, jeszcze mocniej się rozwijającym- mówił podczas spotkania prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

W Europarlamencie potrzebujemy osób pewnych, oddanych Polsce, osób o konkretnych zasadach i stabilnych poglądach, takich, którzy w Brukseli zawalczą o nasze sprawy.

OBAJTEK: MOJE DOŚWIADCZENIE JEST POTRZEBNE EUROPIE

Kandydat do Europarlamentu Daniel Obajtek podkreślił, że jest mile zaskoczony spotkaniem z mieszkańcami Stalowej Woli. Usłyszał od nich wiele ciepłych słów pod swoim adresem.

- Startuję do Europarlamentu. Pokazałem swoją ciężką pracą, że można osiągać cele, m.in. w Orlenie stworzyliśmy jedną z największych firm w regionie, firmę, która gwarantuje Polakom bezpieczeństwo. I również moja praca, moje doświadczenie, też w zakresie transformacji, jest bardzo potrzebne w Europie, bo bardzo mocno patrzę na cały Zielony Ład, na wszystkie zmiany, które mogą z czasem nas dotknąć. Jestem za postępem, techniką, rozwojem i transformacją, ale nie jestem za Zielonym Ładem, który będzie niszczył naszą energetykę, będzie niszczył nasze firmy, będzie osłabiał naszą gospodarkę. Znam te mechanizmy, wiem jak z tym walczyć, wiem jak realizować pewne zadania dla Polski, wiem jak realizować pewne zadania dla regionu. Mam doświadczenie w zakresie rolnictwa, byłem prezesem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji, ale też mam doświadczenie w zakresie biznesu i doświadczenie w zakresie regulacji. Bardzo proszę o poparcie, o to żebyście państwo wzięli udział w wyborach 9 czerwca, byście państwo głosowali na mnie. Będę starał się ze wszystkich sił pracować dla tego regionu, dla Podkarpacia, ale również będę starał się pracować dla Polski- mówił Daniel Obajtek.

CZAS ZAWALCZYĆ O ROZWÓJ POLSKI, PRZEMYSŁ I ROLNICTWO

Jak zaznaczył lider podkarpackiej listy Prawa i Sprawiedliwości Daniel Obajtek najważniejszymi sprawami dla niego jest kwestia transformacji, rozwój przemysłu, rozwój gospodarki, wyrównywanie szans w zakresie rolnictwa.

- Dziś rolnictwo jest bardzo ważnym filarem całej polskiej gospodarki. Kwestia Zielonego Ładu może zburzyć nasz porządek. To jest kwestia ograniczenia ilości upraw, to jest kwestia mniejszej ilości nawozów, to jest kwestia, która może spowodować pewne problemy, ponieważ, rolnictwo przede wszystkim jest stworzone dla celu bezpieczeństwa żywnościowego, ale ono ma też teraz drugi cel. To jest kwestia biododatków, to jest kwestia różnego rodzaju produkcji, choćby nawet, jeżeli mówimy o biododatkach, to jest produkcja dodatków do paliw. Jeżeli automatycznie będą niższe uprawy z powodu narzucenia nam Zielonego Ładu, to automatycznie będzie droższe paliwo. Przecież paliwo nie tylko kształtuje cenę ropy, ale też inne dodatki, które do niego wchodzą- mówił Daniel Obajtek.

DANIEL OBAJTEK MA POMYSŁ NA PODKARPACIE

Ważną sprawą dla Daniela Obajtka będzie również promocja Podkarpacia, jego terenów turystycznych, pobudzenie i promocja rynku.

Bo, jak przekonuje kandydat na europosła, jeżeli będzie większy ruch turystyczny, to automatycznie będą większe możliwości dla regionu, ale też większe możliwości choćby dla gospodarstw, zwłaszcza tych mniejszych i średnich, na których stoi Podkarpacie. Ruch turystyczny pozwoliłby im rozkwitnąć.

Podkarpacie ma wiele walorów i te należałoby uwypuklić, rozwinąć.

DOBRZE, ŻE POLSKA JEST W UNII EUROPEJSKIEJ, ALE EUROPA PRZEREGULOWANA, TO ZŁA EUROPA

Kandydat do Europarlamentu Daniel Obajtek popiera ideę Europy Ojczyzn, równocześnie będąc zwolennikiem Unii Europejskiej, bo przecież Polska dążyła do wstąpienia do Unii Europejskiej, tak jak wcześniej zabiegała o to, by przyjęto ją do NATO. To fakt niekwestionowalny.

- Dążyliśmy do Unii Europejskiej, która była ojczyzną ojczyzn, która gwarantowała tak naprawdę nam, Polakom, którzy już jesteśmy w Europie, gwarantowała nam takie otwarcie na świat, gwarantowała biznesowi swobodny przepływ towarów i usług. Ale nie jestem za Unią, która jest przemodelowana regulacyjnie. Dlaczego nie jestem? Bo mam duże doświadczenie w biznesie. Spotykałem się z wieloma ludźmi, prezesami różnych międzynarodowych firm. I co wszyscy mówią? Mówią, że nie będą inwestować w Europie, nie będą budować w Europie zakładów pracy, bo Europa zaczyna być przeregulowana. Tu są za duże koszty produkcji, za duże obciążenia, za duże koszty energetyczne. Poprzez prawa do emisji Europa nie jest konkurencyjna. Europa, która będzie za bardzo przeregulowana, to będzie zła Europa. To będzie Europa, w której nie będzie dobrze czuł się biznes. To będzie Europa, z której biznes będzie uciekał. To będzie Europa osłabiona. A jak będziemy osłabieni inwestycyjnie, to i będziemy osłabieni militarnie. Przecież to inwestycje, to budżet, to wpływy do budżetu powodują zwiększenie środków choćby na wyposażenie armii, czy innych strategicznych rzeczy dla Europy i dla Polski- przekonywał Daniel Obajtek.

Zdaniem kandydata na europosła Europa powinna dążyć do ojczyzny ojczyzn, bo przecież każdy kraj ma inne uwarunkowania, tradycję, kulturę, zwyczaje, własne wartości i nie da się tego ot tak wrzuć do jednego worka tworząc jeden organizm.

Na zakończenie spotkania z dziennikarzami lider listy PiS mówił o tym, że mimo tego, że pochodzi z Małopolski, lubi Podkarpacie i chce go wspierać. Zna tu wiele osób, zna tutejszy biznes i często tu bywa, dobrze się tu czuje.

- Cieszę się, że mogę startować z Podkarpacia. Czasami osoby, które przychodzą z zewnątrz, mają inne spojrzenie, bardziej patrzą do przodu, nie są uwikłane w różnego rodzaju niuanse. Uważam, że swoją energią i determinacją mogę dużo wnieść na Podkarpacie, jeżeli społeczeństwo mnie wybierze. Jeżeli społeczeństwo mnie wybierze, to na pewno swoją ciężką pracą pokażę, że zasługuję na to, że startuję z Podkarpacia. Swoją przyszłość i markę, tak jak budowałem ją wcześniej, chcę budować też tu, na Podkarpaciu. Będę robił wszystko, żeby mi się to udało. Oczywiście wspólnie z samorządowcami, bo to nie ulega wątpliwości. To musi być praca zespołowa- zapewnił Daniel Obajtek.

Przewiń do komentarzy
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~bzyk89

~nowa GWIAZDA ale glupoty piszesz .Moze odwiedzisz przychodnie na Wyszynskiego ?

~Jędrek

Oj ~nowa GWIAZDA, czemuś ty taki gł-up-i, czemu.

~nowaGWIAZDA

Tak po prawdzie to jestem id-io-tą, bo PiS tylko rozdawał kasę podatnika, nigdy swoją, a co najwyżej jeszcze uszczknął z tej kasy coś dla siebie jak napisał ~demi.

~Mirek

~taka prawda nie rób z siebie id-io-tu pse-udo-inte-ligencie vel du-po-wła-zie, ~demi ma racje i prawdę napisał ~nowa GWIAZDO.

~nowaGWIAZDA

W koncu mozna zaczac wekend.Dosc tego dupowlazenia PIS I Prezydentowi.A w poniedziek znowu bede dupowlazem ale za kase.

~taka prawda

Do demi, za te bliźnierstwa i pomówienia spodziewaj się rozprawy w sądzie, będziesz się cieniutko tłumaczył przed sędziami.

~demi

Pis to mafia i zorganizowana grupa przestępcza, chcieli wybudować wieżowce w Warszawie za kradzione pieniądze by mieć z najmu źródło finansowania partii,
tak jak Morawiecki nakupił nieruchomości po zaniżonych cenach w całej Polsce o wartości 120 mln zł i przepisał na żonę.
Zarobili na pandemii, a dziesiątki tysięcy ludzi zmarło, dorobili się na ukraińskim zbożu, a rolnicy stracili,
Orlen zarabiał na wysokich cenach paliw na stacjach,sprzedawał rezerwy strategiczne by obniżyć ceny paliw przed wyborami,
zarabiali na imporcie ruskiego węgla z Donbasu, a ludziom kazali zbierać chrust w lasach,
odtajnili dokumenty Wojska Polskiego na zlecenie Moskwy a teraz wychodzi na jaw afera wizowa.
Mafia PiS bogaciła się na wystawianiu na boku polskich wiz dla setek tysięcy migrantów z Azji i Afryki oraz na handlu ludźmi.
Polskie wizy można było kupić na straganach w Azji i Afryce jak sałatę. Ciekawe ilu rosyjskich agentów na polskich wizach rząd w ten sposób sprowadził do Polski?

~nowaGWIAZDA

Emerycie e 2rds, po co się bez przerwy błaźnisz pod nowymi nickami , wracaj do swego poprzedniego nicka ''e 2rds''.Ty PANU PREZESOWI ORLENU DANIELOWI OBAJTKOWI to możesz buty pastować jeśli ci pozwoli. To dzięki niemu polskie dzieci przez 8 lat majątek co miesiąc dostawali od PiS. Uważaj abyś to ty w tym Załężu nie wylądował za pomówienia bo na to są paragrafy.

~Mirek

~nowa GWIAZDA -du-po-właz w akcji i znów okrada podatnika.

~kicia

Pan Obajtek goszcząc na Podkarpaciu winien odwiedzić w ramach niezapowiadanych wizyt Ośrodek w Załężu by zarezerwować sobie jedną z cel stosowną do potrzeb. To byłby bardzo rozsądny krok. On w Brukseli a wół w karecie.

~nowaGWIAZDA

Wszyscy mieszkańcy STA LOVE J WOLI tylko na PANA PREZESA ORLENU DANIELA OBAJTKA zagłosują w nadchodzących wyborach do europarlamentu. To najlepszy kandydat z wszystkich kandydatów startujących z POLSKI.

~ersedes

Na te mordy z pis nie da sie patrzyc.

~nowaGWIAZDA

Jutro będę właził, teraz to już mi nie płacą.

~nowaGWIAZDA

Namieszałem i nic z tego nie wiecie.

~nowaGWIAZDA

do nowa gwiazda, podróbko prawdziwej ''nowaGWIAZDA'' po co się kompromitujesz swoją głupotą.

~nowaGWIAZDA

To moje wpisy, du-po-wła-za, wolno mi, za to mi płacą i będę wychwalał PiS.

~nowaGWIAZDA

Zmiana układu politycznego w POLSCE przypomina gospodarza który całe życie bardzo ciężko na swoim gospodarstwie rabotał i rozwinął swoje gospodarstwo na wysoki poziom. Ale kiedy się zestarzał musiał gospodarstwo przekazać synowi który tą gospodarkę przepił bo na nią nigdy ciężko nie pracował. Tym starym gospodarzem jest PiS a synem darmozjadem, nierobem koalicja 13 grudnia. Zobaczycie co z POLSKI zostanie po ich siedzeniu przy korycie przez 4 lata jeśli im to się uda.

~nowaGWIAZDA

Takiego rozwoju gospodarczego POLSKI jak w czasach rządów PiS w latach 2015 do 2023 nigdy w POLSCE wcześniej nie było i już nigdy w przyszłości nie będzie. Bo aby się świetnie rozwijać to trzeba bardzo ciężko pracować na rzecz POLAKÓW. A wszyscy POLACY wiedzą ,że tym z koalicji 13 grudnia nic się robić nie chce. A wielkie pieniądze które PiS tej koalicji zostawił szybko się skończą i zobaczycie POLSKA zostanie krajem trzeciego świata.

~nowaGWIAZDA

do lalako, takiego pożyt-ecznego idio-ty dawno tu nie było bo masz zerową wiedzę a się tu udzielasz. Po pierwsze PAN VICE-STAROSTA STANISŁAW SOBI-ERAJ to z wykształcenia jest MAGISTEREM i wszyscy mieszkańcy to wiedzą oprócz ciebie hej-terze. Nigdy wcześniej jak nasz ORLEN istnieje nie miał takich sukcesów jak w czasach kiedy nim rządził PAN PRE-ZES DANEL OBEJTEK więc po co szcz-ujesz swoją głupotą i nie wiedzą kto ci za to szcz-ucie płaci, paj-acu.

~lalako

Owszem cynik ale także narcyz udziela publicznego poparcia złodziejowi, malwersantowi, Można to tłumaczyć mottem, że im więcej ukradniesz tym wyższe będziesz miał notowania. A swoją drogą drugi z bazarowych uwodzicieli jakim to sposobem zajął stanowisko wicestarosty skoro wymagane jest przy tym wyższe wykształcenie? Pytam bo wprost się wierzyć nie chce by aż tak skundlił się samorząd?. Niszczenie strategicznej gałęzi gospodarki narodowej trwało aż 6 długich lat by teraz głównego niszczyciela upychać w... Brukseli. SKANDAL!

~ersedes

Cyrk złodziej pomaga drugiemu zlodziejowi.Wszystko to pis-iory znienawidzone przez wiekszosc myslacych.

~nowaGWIAZDA

Powiem tak PAN PREZES ORLENU DANIEL OBAJTEK myślę, że też złotówki nie ukradł, wszystko dostawał, nawet tą przewałkę 1,6 mld to sobie nie wziął tylko komuś wypłacił, a poza tym to nie były jego pieniądze.

~nowaGWIAZDA

Ja też biedny nie jestem ale nie chce się chwalić bo nie jestem przedszkolakiem aby takie informacje publicznie podawać a nigdy w życiu jednej złotówki nie ukradłem, formalnie bo przecież podatnicy mi płacą, sam nie biorę a wszystkiego dorobiłem się pracą, znaczy tym pisaniem wychwalając rządzących, coś mi się za to należy. W umowie mam inny rodzaj pracy, ale co z tego, ważne że za taką lepiej płacą i podkreślam, nie kradnę, dostaję.

~nowaGWIAZDA

Powiem tak gdyby nie PAN PREZES ORLENU DANIEL OBAJTEK to polskie dzieci złotówki by nie dostali z programu PiS 500 plus i za to wszyscy POLACY go bardzo szanują. Co zobaczycie po wyborach do europarlamentu już 9 czerwca. Dostanie ten wielki inteligent najwięcej głosów wśród wszystkich startujących. Przecież gdyby teraz PiS był przy władzy to PAN PREZES ORLENU DANIEL OBAJTEK byłby premierem POLSKI. Bo miał taką propozycje od PANA PREMIERA JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO po rezygnacji PANA PREMIERA MATEUSZA MORAWIECKIEGO.

~nowaGWIAZDA

Ja też biedny nie jestem ale nie chce się chwalić bo nie jestem przedszkolakiem aby takie informacje publicznie podawać a nigdy w życiu jednej złotówki nie ukradłem a wszystkiego dorobiłem się pracą.

~nowaGWIAZDA

Gdyby PAN PREZES ORLENU DANIEL OBAJTEK ukradł choćby jedną złotówkę to już dawno by miał na sobie prokuratora. Nigdy nie było żadnych zarzutów na tego najlepszego PANA PREZESA ORLENU w dziejach tej spółki państwa. A wszelkie pomówienia to tak jak z tą ucieczką na WĘGRY w ostatnich tygodniach co było całkowitą FAKE informacją. Hejterzy kiedy zrozumiecie tępaki ,że przed każdymi wyborami koalicja 13 grudnia rzuca wam takie plewy abyście mat-ołki na ich polityków głosowali. Jeszcze bardzo ważna rzecz skoro milionerzy są złodziejami to kim są miliarderzy? Czy wszyscy miliarderzy na świecie to złodzieje bo mamy ich bardzo dużo[miliarderów na świecie].

~Swój

A co to , już go z Pcimia pogonili ??? Z Podkarpacia też niech spada , nie potrzebujemy tutak jakiś szejków i kombinatorów . Panie Nadberężny zabieraj Pan kolegę i dowidzenia

~Krzyśka

A co na to świętoyeblivva rodzinka, pełna cnót i zacności, kiedy synuś udziela poręki zlod,iejaszkwi?

~Babka

Cynik złodziejowi udziela poparcia... ???? Pięknie ????

~aro

oj Nadbereżny z Tobą będzie jak z jak Misiewiczem, szkoda tylko co napsujesz w mieście