Nocny pożar w Dzierdziówce

Image

Do pożaru doszło w nocy z 10 na 11 maja w Gminie Zaleszany.

O tym zdarzeniu zostało poinformowane Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego już po północy. Palił się budynek gospodarczy w miejscowości Dzierdziówka. Na miejsce natychmiast skierowane zostały pobliskie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej oraz zastępy Państwowej Straży Pożarnej.

- Po wstępnym rozpoznaniu sytuacji przez przybyły jako pierwszy zastęp miejscowych strażaków, zastano już w całości objęty ogniem budynek. Z racji na niewystarczające siły i środki poproszono o dyspozycje kolejnych zastępów. Strażacy po zbudowaniu linii gaśniczych, wyposażeni w Aparaty Ochrony Dróg Oddechowych, przystąpili do podawania prądów wody. Po około dwóch godzinach, kiedy sytuacja została już opanowana, przystąpiono do wstępnej rozbiórki oraz przelewania pogorzeliska. Przy użyciu kamery termowizyjnej strażacy dokładnie sprawdzali obiekt w celu zagaszenia wszystkich zarzewi- relacjonuje Stalowa Wola 112- Ratownictwo Powiatu Stalowowolskiego.

Ale to nie był koniec akcji, bo jeszcze w sobotę, w godzinach popołudniowych ochotnicy ze Zbydniowa oraz Dzierdziówki zostali zadysponowani do ponownego przelewania pogorzeliska.

Siły i środki na miejscu:

• JRG 1 Stalowa Wola

- 551[R]21 GBA Renault D16

- 551[R]25 GCBA Renault Kerax

• JRG 2 Stalowa Wola

- 552[R]25 GCBA Scania P450

• OSP Zbydniów

- 559[R]51 GBA Renault Midlum

• OSP Dzierdziówka

- 557[R]51 GLBM Renault Master

Foto: Stalowa Wola 112- Ratownictwo Powiatu Stalowowolskiego

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
W tym artykule komentarze ukażą się po akceptacji moderatora.