Przy Poniatowskiego powstaną nowe miejsca postojowe

Image

Na rozbudowę tego parkingu mieszkańcy czekali od dawna. Miasto ogłosiło już przetarg, który rozpocznie całe zadanie.

Najpierw parking trzeba będzie zaprojektować. Stosowne postępowanie przetargowe właśnie się rozpoczęło. Jest pierwszą częścią zadania pn. „Budowa miejsc postojowych przy ul. Poniatowskiego 80”.

- Problem z dostępnością miejsc parkingowych oraz konieczność przebudowy parkingu przy ul. Poniatowskiego 80, to tematy, które po raz kolejny pojawiły się podczas spotkań z Mieszkańcami. Dobre zaprojektowanie tego miejsca jest kluczowe, a niełatwe zadanie projektanta będzie polegało na nakreśleniu nowoczesnej i bezpiecznej przestrzeni do parkowania przy jednoczesnym zachowaniu, a nawet wzbogaceniu istniejącej tam zieleni – zaznaczył Lucjusz Nadbereżny, prezydent miasta Stalowej Woli.

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej, niezbędnej z punktu widzenia uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę oraz przeprowadzenie postępowania o udzielenie zamówienia na realizację robót budowlanych w oparciu o tę dokumentację, a także późniejszą rzeczową realizację tych robót.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Karol W.

A kiedy przy Poniatowskiego 25?

~oki

Najpierw nawciskają blok przy bloku, a potem nie ma miejsca na parkingi. Zobaczcie jak wyglądają najstarsze osiedla Stalowej Woli; bloki niskie, dwupiętrowe zazwyczaj, dużo terenu zielonego koło bloków, jest przestrzeń do życia. A teraz byle upchać jak najwięcej ludzi na małym obszarze i niech się martwią sami gdzie zaparkować samochód.

~wlaśnie

i niech zrobią jeszcze miejsce dla obszczymurków

_Bogdan

Planowany parking (a nie parkingi) to jedynie przeróbka istniejących miejsc parkingowych przy skrzydle leżącym na przedłużeniu ul. KEN (obecnie gabinety lekarskie, żłobek i sklep weterynaryjny). Droga oraz istniejące miejsca parkingowe leżą na terenie w całości należącym do miasta. Dodatkowo mają być wykonane zatoczki przy sklepie Żabka i być może na działce z "tymczasowym" boiskiem. SBM nie ma nic do tego terenu. A o ile się orientuję, zadłużenie bloku zostało już spłacone w całości - ale w tej sprawie mogę się mylić. A swoją drogą, SBM już zrobiła parking przy skrzydle od strony ul. Poniatowskiego i to z własnych środków.

~ryki

czytelnik - podaj szczegóły - zadłużony gdzie? na ile?

~Czytelnik

Poniatowskiego 80 wraz z terenem jest to zadłużony budynek SBM więc skąd info, iż miasto tam zrobi parking? I z czyich środków? Jedyną możliwą opcją jest zajęcie środków należących do innych nieruchomości Spółdzielni.

~mimo

Najwyższa pora... Poniatowskiego 80 to ogromny blok z lokalami usługowymi i innymi blokami w około. Z miejscami parkingowymi nie zrobiło się tam nic od 30 lat więc niech działają bo tam jest tragedia! Kiedyś jeszcze był znak "parking tylko dla mieszkańców bloku" ale bardzo szybko zniknął bo komuś bardzo przeszkadzał... to jest dopiero kpina.