Policjanci zatrzymali dwóch pijanych rowerzystów

Image

Policjanci uniemożliwili dalszą jazdę dwóm rowerzystom, którzy pijąc wcześniej alkohol, zdecydowali się na kierowanie jednośladami.

Pomimo wielu policyjnych apeli, ostrzeżeń, a także akcji skierowanych na ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących, niektórzy kierowcy nadal decydują się wsiąść za kierownicę jednośladów pomimo wypitego wcześniej alkoholu. W miniony poniedziałek, policjanci niżańskiego ruchu drogowego zatrzymali dwóch nietrzeźwych rowerzystów.

Pierwszy z nich, został zatrzymany do kontroli po godz. 15:00, na terenie miejscowości Jeżowe. Styl jazdy mężczyzny, wskazywał na to, że kierowca może być nietrzeźwy. Jak się okazało, przypuszczenia mundurowych były trafne. Przeprowadzone badanie wykazało u 59-latka ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Niespełna 4 godziny później, ten sam policyjny patrol w Zarzeczu, zatrzymał do kontroli kolejnego rowerzystę. Cyklista jechał wężykiem, co od razu wzbudziło podejrzenie mundurowych. Wkrótce wyszło na jaw, że 39-latek, kierował jednośladem mając również ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Obydwóm rowerzystom, policjanci uniemożliwili dalszą jazdę. Za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości, mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem.

Przypominamy!

• Jazda rowerem po wypiciu alkoholu jest zabroniona.

• Jeśli rowerzysta znajduje się w stanie po spożyciu alkoholu, czyli ma mniej niż 0,5 promila, policja może w tym przypadku zastosować mandat w wysokości od 1000 do 5000 zł.

• Jazda na rowerze w stanie nietrzeźwości, czyli powyżej 0,5 promila, skutkuje mandatem w wysokości od 2500 do 5000 zł.

• W obu przypadkach, policja może skierować sprawę do sądu, a ten nałożyć na rowerzystę może bardziej dotkliwą grzywnę, zamienić ją na areszt, orzec zakaz prowadzenia pojazdów niemechanicznych, a nawet, w sytuacji, gdy doszło do wypadku, karę pozbawienia wolności.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~jkl

I co się ich czepiacie? Ze jechali na pogłosie 1.5 promila? Może jechali według przepisów ruchu drogowego tak jak oni je rozumieją.

wyborca

Po 8 latach rządów PiS młodzi ludzie mają do wyboru butelka albo sznur.

~Maryna

Pijany? W Jeżowem? Po półtora promila? Żarty jakieś. Tam z takim stężeniem to wypity co najwyżej. Może mu kto popiół strzępnął do kieliszka?

~Bolo

Strasznym sukcesem pochwalili się policjanci. Na 10 rowerzystów 3 jedzie po alkoholu. Mniej lub bardziej, ale jednak łyknięci.

~Mały

Noi tak można bez końca można pouczać, tłumaczyć do matolow nie dociera karać srogo

~Tygrees 23

Mogli skrecic w pola i dac dyla dyla dyla

~Władek

Jeżowe I Jata to koniec świata