Ogród Zucha: To już wygląda mega

Image

Mimo, że Ogród Zucha jeszcze nie jest gotowy, to już wygląda całkiem fajnie. Póki co, można go podziwiać jedynie z daleka, ale praca na nim wre, więc do jego otwarcia pozostały ledwo tygodnie.

- To będzie mega fajne miejsce. Kształtuje się już Ogród Zucha, który powstaje na placu przy Opatrzności Bożej w Stalowej Woli. Całość będzie gotowa już na wakacjach- zapewnia prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Takich bajeranckich miejsc mamy już w Stalowej Woli kilka. Dość wspomnieć jordanowską sowę i cały Park Jordana z atrakcjami, rozwadowską ciuchcię, a także wodny plac zabaw, park linowy, skate park, Park24, Park Zimnej Wody czy nadsańskie błonia itp. Teraz do tych atrakcji dołączy Ogród Zucha.

Przypomnijmy, że na terenie Ogrodu Zucha będzie się mieścić: plac zabaw, fontanna posadzkowa, zielone korytarze, ławki, w tym także ławka solarno- multimedialna, za pomocą której będzie można naładować telefon i odtworzyć muzykę. Miejsce to będzie służyć także harcerzom, dlatego zostanie tam posadowione palenisko, wokół którego będzie można usiąść i spędzić wspólnie czas przy ogniu i gitarze.

W Ogrodzie Formalnym powstaną pergole zacieniające, które dzięki przewidzianym roślinom pnącym zacienią główny ciąg komunikacyjny. Pojawi się tam wiele różnych roślin, które zostały tak dobrane, aby cała kompozycja była ozdobna o każdej porze roku oraz trwała nieprzerwanie bez konieczności wymiany jej w kolejnych latach. Planowane jest nasadzenie 36 dużych drzew, 3073 krzewów, 652 bylin, 8850 roślin cebulowych oraz 1195 innych roślin. Ogród będzie zasilany przez wody deszczowe, które będą gromadzone w zbiorniku o pojemności 4500 l.

Fot.: fb Lucjusz Nadbereżny

Przewiń do komentarzy
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Wypad

Hania wróć do garów bo tam jest twoje miejsce.

~kinia

idealne miejsce na nową siedzibę naszego prezydęta

~Ocena

A pytanie się rodzi z racji lokalizacji.
Czy będzie taca .
Czy ,,matka przełożona ,, będzie patronką tego placu.

saifer

1. Ajj To drewno przy ślizgawce, już słyszę płacz jak drzazga się wbije.
2. No to ciekawe, ogród zucha stoi, a tak tłumnie wcześniej zapowiadana modernizacja międzyblokowa, gdzie juz był projekt, pieniądze i wykonawca, to nie ma NIC.

~mieszkaniec

Do osób piszących komentarze na temat inwestycji w St.W. to nie trzeba było głosować na L.N. Bo to co zrobił prezydent dla miasta nie zrobił żaden inny . I nie wyżywajcie się na nim jak wam coś nie pasuje. Dla mnie jako mieszkańca Stalowej Woli powinien być prezydentem dożywotnio .

~Irek

Panie Lucjuszu zamiast wciskać nam bajki o placu kudłatego uśmiechniętego Zucha to niech Pan nam powie jak wypadły Pańskie wczorajsze KONSULTACJE ze społeczeństwem nt. EURO Parku czyli Nibylandii (inwestorzy NIBY są ale nikt ich nie widział) ?
Dlaczego cały pijarowy departament magistratu z ulicy Kwiatkowskiego ciągle milczy na ten temat?
Gdzie jest relacja i zdjęcia z zapełnionej sali biblioteki miejskiej?
A może nie udało się Panu podzielić odpowiedzialnością z mieszkańcami za klęskę inwestycyjną i katastrofę przyrodniczą tj. planowane wycięcie 1000 hektarów lasu?

~nowaGWIAZDA

do księgowa , po co się kompromitujesz te dzieciaczki kiedyś na twoją emeryturę będą zasuwać. Jeżeli narzekasz na podatki to 10 maja na protest przeciwko tfuskowi do warszawki się wybierz.

~Bbbb

Dziękuję Panie Prezydencie!!!!

~Mhm

Że stonka to dzieci?! Dzieci to przyszłość narodu! Księgowa znajdź se chłopa chyba że już za późno i już ci tylko zgorzknienie zostało.

~Hania

Za czasów jak nasze dzieci były małe strach było puszczać na plac bo druty wystawały... Rozumiem że opozycja w ramach wierności rudemu manifestacji nienawiści do PiSu i sprzeciwu wobec rozwoju miasta dla plebsu swoich dzieci na te nowoczesne place nie puszcza !!?

~Janina

A wy co???? Zmarł nagle najlepszy stalowowolski kardiolog, a wy dalej śpicie? WSTYD !

~nowaGWIAZDA

To będzie najlepszy plac zabaw w STA LOVE J WOLI po placu zabaw w OGRÓDKU JORDANOWSKIM.

~andrzej

do Jarząbek, coś ci się pomyliło w głowie, ten agent co uciekł na Białoruś to był jednym z tych z którymi walczył pis ,ale nieskutecznie, bo po, ko robiło wszystko na ulicy i zagranicy żeby takich ludzi bronić na stanowiskach, za wszelką cenę, nawet nie wypłacania KPO. Gdy KO doszła do władzy to uznano ,że problemu nie ma , a tu masz ci los. naprawdę wierzysz w to ,że w tym środowisku jest nadal czysto?

~Księgowa

Wszystko tylko dla tej rozwydrzonej stonki żeby ta później głosowała na PiS. A dla ludzi płacących ciężkie podatki figa z makiem.

~Zenek

Tak sobie przypomnę czasy jak dzieci były małe .. i jedyne miejce gdzie można było wyjść to pustynia za blokiem z 40 letnimi zardzewiałymi huśtawkami. To nie są jakieś duże pieniądze, a radośc dzieci i wspomnienia do końca życia. Ludzie otrząsnijcie się nie takie pieniadze są przepier@alane na bzdety wymyslone przez UE.

~dojna zmiana+

Igor w sam punkt.Bo wiesz że wszystkie dzieci nasze są Kasia,Michael,Małgosia,John.

~boby

No fajne ale pomyślcie w końcu o dworcu autobusowym i placu pomiędzy biedronką a sądem !!!

~Morela

Jesteście siebie warci żałosna popisowa bando

~Jarząbek

Uwaga pisuary ,łukaszenka powiedział że jak będziecie spier...ać na Białoruś będzie musiał mur na granicy wybudować

~Mieszkaniec

U tego dzieciaka jest tendencja do oceniania rzeczywistości z punktu widzenia swojej chorej wyobraźni. To nawyk wyniesiony z pragnień dzieciństwa, który został przeniesiony na życie codzienne.
Człowiek niby dorosły zachowujący się jak dziecko, świadczy to o niedojrzałości, bo tylko dziecko w piaskownicy czuje się jak w raju.

~Asnyk

Jakie tłumy? Czy te tłumy są teraz z nami w pokoju?

~Janek

Gdzie będą parkować te tłumy udające się na plac zabaw??

~Igor

Jak to mawiają księża: to nie dla nas, tylko dla naszych dzieci. Ogród wesołego kudłatego Zucha jest pod samymi oknami plebani więc sukienkowi będą mieli blisko do bawiących się dzieciaków.
A i samemu kudłatemu przypomną się czasy, gdy przez wiele lat walił w dzwonki plebanom.