Policyjne działania "bezpieczny ogród"

Image

Sezon działkowy w pełni rozpoczęty. Warto pamiętać o dobrym zabezpieczeniu tego, co przywozimy i zostawiamy na działkach. Czujność i zwracanie uwagi na obce osoby obserwujące działki również może uchronić ogródki przed włamaniami. Niżańscy policjanci przypominają o właściwym zabezpieczeniu działek i altan.

Wraz z nadchodzącą wiosną, właściciele ogródków działkowych rozpoczynają prace porządkowe przygotowujące do nowego sezonu. W tym czasie dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Nisku, w ramach działań profilaktycznych "Bezpieczny Ogród", przeprowadzają systematyczną kontrolę takich miejsc.

Funkcjonariusze w trakcie patroli sprawdzają stan zabezpieczenia technicznego obiektów i altanek oraz ustalają, czy nie grupują się tam osoby, których zachowanie mogłoby stwarzać zagrożenie. Policjanci rozmawiają z właścicielami działek, jak należy zabezpieczyć sprzęt, aby nie stać się ofiarą kradzieży.

Aby przeciwdziałać przestępstwom, mundurowi przypominają również działkowcom o właściwym zabezpieczeniu sprzętów, elektronarzędzi i nawiązywaniu dobrych relacji z sąsiadami, którzy podczas naszej nieobecności mogą zatroszczyć się o nasze mienie.

W ramach prowadzonych działań profilaktycznych pod nazwą "Bezpieczny Ogród" policjanci przypominają:

- nie zostawiaj w altance żadnych cennych przedmiotów; (telefon, pieniądze, portfel),

- nie mów, jakie wartościowe przedmioty przechowujesz,

- zwracaj uwagę na osoby postronne, które bez celu chodzą po ogrodach działkowych, - jeśli przyjeżdżasz na działkę samochodem - NIGDY nie zostawiaj w nim cennych przedmiotów,

- załóż solidne zamki w swojej altanie, pomyśl o zamontowaniu mocnych drzwi,

- po sezonie, gdy już nie korzystasz z działki czy domku letniskowego, wszelkie przedmioty, narzędzia ogrodnicze zabezpiecz, by nie stały się łupem złodziei,

- podziel się swoimi spostrzeżeniami z dzielnicowym

Przypominamy o możliwości zgłoszenia miejscowych zagrożeń za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wspólnie zadbajmy o nasze bezpieczeństwo.
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Hejhej

Profilaktycznie to niech się oni za robotę wezmą, a nie spacerują po działeczkach i stresują ludzi mowiąc im jak mają zyc. Ja wiem jak o siebie zadbać i nie potrzebuje porad od jakichś pożal się Boże dzielnicowych...