I Sesja Rady Miejskiej w Nisku kadencji 2024-2029

Image

7 maja w Urzędzie Gminy i Miasta Nisko odbyła się pierwsza sesja nowej kadencji. Radni i burmistrz złożyli ślubowanie. Wybrano również prezydium Rady Miejskiej.

Niżański samorząd uroczyście wszedł w kolejną, dziewiątą już kadencję. Jeszcze przed sesją zaświadczenie o wyborze na urząd Burmistrza Gminy i Miasta Nisko z rąk przewodniczącego Miejskiej Komisji Wyborczej odebrał Konrad Krzyżak. Dla burmistrza Niska będzie to pierwsza kadencja.

Podczas sesji ślubowania złożyli niżańscy radni. W 21-osobowym składzie Rady Miejskiej w Nisku znalazło się aż 10 osób, które zasiadały w niej przez ostatnie 5 lat. Są to Grzegorz Błądek, Sławomir Czwal, Marcin Folta, Adam Madej, Katarzyna Ożóg-Bąk, Marek Pachla, Barbara Potocka, Krzysztof Tabian, Paweł Tofil i Tadeusz Wolak.

W wyborach tajnych wybrano prezydium Rady Miejskiej. Na przewodniczącego Rady Miejskiej w Nisku zgłoszono tylko jednego kandydata – Pawła Tofila i to on będzie pełnił tę funkcję przez najbliższe 5 lat. Na wiceprzewodniczących wybrano Tadeusza Błażejczaka i Tadeusza Wolaka.

W dalszej kolejności ślubowanie złożył Konrad Krzyżak.

– Szanowni państwo. 21 kwietnia miało miejsce święto demokracji, mieszkańcy Gminy i Miasta Nisko wybrali nowego włodarza. Bardzo dziękuję za wszystkie głosy, które oddaliście państwo na mnie i że wzięliście Państwo w tych wyborach udział. Chciałbym podziękować ustępującemu burmistrzowi Waldemarowi Ślusarczykowi za trud, za pracę, którą włożył w tym pięcioletnim okresie. Dziękuję wszystkim radnym z poprzedniej kadencji, kierownikom referatów i pracownikom urzędu. Ja ze swojej strony deklaruję chęć współpracy z każdym. Wybory się skończyły, zaczyna się praca dla dobra naszych mieszkańców – powiedział nowo zaprzysiężony Burmistrz.

Przewiń do komentarzy

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =