Ładny zapach w domu bez trucia

Materiał zewnętrzny Image

Każdy chce, by w jego domu ładnie pachniało. Na rynku dostępnych mamy wiele środków, które rozsiewają całą gamę aromatów. Jednak przy ich wyborze nie powinniśmy patrzeć wyłącznie na zapach, ale przede wszystkim na to, co będziemy wdychać! Tutaj mamy wybór między chemią, dymem, a naturalnym zapachem!

Zapachy do kontaktów i odświeżacze – chemia krąży w powietrzu!

Pozbyć się nieprzyjemnego zapachu i odświeżyć powietrze można na wiele sposobów. Popularne są zapachy do kontaktów, odświeżacze powietrza w aerozolu, świece zapachowe czy olejki naturalne. Nie ma co ukrywać, ale to właśnie naturalne olejki eteryczne są najbezpieczniejszym dla zdrowia pomysłem na piękny zapach, czego potwierdzenie znajdziemy na https://wybieramykolagen.pl/naturalne-olejki-eteryczne.

Odświeżacze powietrza i zapachy do kontaktów zawierają zazwyczaj wiele substancji chemicznych, które wprawdzie niwelują nieprzyjemny zapach, ale także rozsiewają po pomieszczeniu wiele szkodliwych związków chemicznych. O jakie substancje chodzi w syntetycznych zapachach?

• Formaldehyd – uważany za jedną z najniebezpieczniejszych substancji chemicznych, który w przy regularnym wdychaniu może doprowadzić do astmy, ma także właściwości rakotwórcze.

• Benzen – długotrwałe wdychanie prowadzi do zatrucia, powoduje bóle głowy, senność i niewydolność układu oddechowego, w tym astmy.

• Toluen – nadmierna ekspozycja może prowadzić do chorób nerek i wątroby, a także jest szkodliwy dla układu nerwowego i oddechowego, prowadzić do astmy i raka.

• Ftalany – wpływają negatywnie na układ hormonalny (np. na tarczycę) i na układ nerwowy. Rakotwórcze.

To tylko przykładowe substancje chemiczne, które wymienia się wśród składników sztucznych zapachów i odświeżaczy. Pamiętajmy, że regularny kontakt z nimi negatywnie wpływa także na płodność i jest szkodliwy dla wszystkich domowników – dorosłych, dzieci i zwierząt domowych.

W tym miejscu warto dodać, że dbanie o czyste powietrze w mieszkaniu, to bardzo ważna kwestia. Dlatego w każdym pomieszczeniu powinny być rośliny doniczkowe, które filtrują i nawilżają powietrze. Warto także zakupić dobry oczyszczacz powietrza.

Świece zapachowe – nie róbmy dymów!

Chemiczne odświeżacze powietrza z pewnością nie są najlepszym rozwiązaniem, są wręcz najgorszym. A co w takim razie z magicznymi świecami zapachowymi? Mrok, klimat, piękny zapach i tańczący płomień świecy, to potencjalna zapowiedź idealnego wieczoru. Czy jednak związki uwolnione ze świecy mogą wpłynąć negatywnie na nasze zdrowie?

Okazuje się, że tak! Trujący dla nas może być dym ze świec i to nawet z tych naturalnych. Z pewnością należy unikać świec parafinowych oraz tych zawierających sztuczne aromaty, które w procesie spalania rozprzestrzeniają po pomieszczeniu szkodliwe związki chemiczne.

Pamiętajmy, że najgorsze są sztuczne, a więc i najtańsze, świece zapachowe. O wiele lepiej zdecydować się na te, które zawierają naturalne oleje i olejki, a także bawełniane bądź drewniane knoty. Dalej jednak będziemy wdychać dym, dlatego naturalnym wyborem są naturalne olejki eteryczne!

Olejki naturalne – pomysł na zdrowy zapach?

Rozwiązaniem dla miłośników pięknych zapachów, którzy bez obaw chcą wdychać cudowne aromaty, są naturalne olejki eteryczne, na przykład te Dottera. Aromaty do nich pozyskiwane są metodą tłoczenia na zimno (aromaty owoców cytrusowych) lub metodą destylacji parą wodną (z ekstraktów roślinnych).

1111

Olejki Dottera, które zostały ocenione przez zespół Wybieramy Kolagen, poddawane są rygorystycznym testom, a co najważniejsze nie zawierają one żadnych chemicznych dodatków i syntetycznych substancji. Dodatkowo każdą partię olejku można sprawdzić pod kątem badań laboratoryjnych na wskazanej przez producenta stronie internetowej.

No dobrze! Mamy więc naturalny olejek eteryczny. Co w takim razie możemy z nim zrobić? Z pewnością się ich nie pali, więc oprócz braku szkodliwości substancji chemicznych unikamy problemu świec zapachowych, a więc dymu. Za to są one idealne do aromaterapii – przy pomocy dyfuzora w pomieszczeniu roznosi się aromatyczna i zdrowa mgiełka!

Część olejków Dottera może być wykorzystywana także podczas masażu, co pozytywnie wpłynie na zmniejszenie napięcia mięśni. Będzie to zapewne dla części osób zaskakujące, ale niektóre naturalne olejki nadają się nawet do spożycia – oczywiście należy sprawdzić zalecenia producenta!

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =