Nietrzeźwy kierujący posługiwał się fałszywym prawem jazdy

Image

Stalowowolscy policjanci zatrzymali 45-letniego mieszkańca powiatu tarnobrzeskiego, który podczas kontroli posługiwał się podrobionym prawem jazdy. Mężczyzna nie dość, że przekroczył dopuszczalną prędkość, to jeszcze kierował mercedesem mając blisko promil alkoholu w organizmie.

Policjanci wydziału ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej mercedesa, który w miejscowości Dąbrowa Rzeczycka, przekroczył dozwoloną prędkość. W trakcie kontroli, kierujący nim mężczyzna, okazał policjantom prawo jazdy. Podczas sprawdzania dokumentu, funkcjonariusze nabrali wątpliwość, co do jego autentyczności.

W toku prowadzonych czynności okazało się, że kierujący mercedesem, 45-letni mieszkaniec powiatu tarnobrzeskiego, posiada dożywotni zakaz kierowania pojazdami, a podczas kontroli okazał podrobione prawo jazdy, wystawione na dane członka jego rodziny.

Od mężczyzny czuć było alkohol. Przeprowadzone badanie wykazało w jego organizmie blisko promil. 45-latka umieszczono w policyjnym areszcie.

W sobotę, mężczyzna usłyszał dwa zarzuty - kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, będąc uprzednio skazanym za takie samo przestępstwo oraz posłużenie się podrobionym dokumentem.

Za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =