Kiedy zaczną działać Recyklomaty?

Image

W lutym w 3 lokalizacjach na terenie Stalowej Woli pojawiły się recyklomaty. Mieszkańcy dopytują o to, kiedy urządzenia zaczną działać.

Recyklomaty będą przyjmowały butelki plastikowe typu PET o pojemnościach od 0,25 l do 2,5 l oraz puszki aluminiowe typu ALU o pojemności od 0,25 l do 0,5 l. Urządzenia mają wbudowany głośnik, zapewniający komunikację dźwiękową oraz wrzut na butelki i puszki, wewnętrzny skaner kodów kreskowych, rozpoznający typ opakowania i system rozpoznawania wagi opakowania. Recyklomaty zostały ulokowane w 3 miejscach: przy PSP 12, w Parku Miejskim oraz przy Hali Targowej obok serca na nakrętki.

- Jeżeli chodzi o recyklomaty, czekają one na uruchomienie aplikacji miejskiej, dlatego że recyklomat ma swój cel, będą przyznawane premie za to, że te butelki będą tam trafiać. Aby to było możliwe, aplikacja wkrótce powinna być wdrożona pod względem działania. Jeszcze w maju rozpoczniemy promocję tej aplikacji, tak aby mieszkańcy Stalowej Woli mogli z niej korzystać. Aplikacja będzie spinać kilka usług miejskich- wyjaśnia prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Jak zaznacza włodarz Stalowej Woli ta sama aplikacja będzie połączona z różnymi usługami jakie oferują jednostki użyteczności publicznej. To właśnie ona będzie pozwalać m.in. na bezpłatne poruszanie się komunikacją publiczną. Przypomnijmy, że od 1 września br. mieszkańcy Stalowej Woli będą mogli podróżować za darmo autobusami floty MZK.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =