Motocyklista zatrzymany po pościgu

Image

17-letni motocyklista nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać.

Policjanci niżańskiego ruchu drogowego, pełnili służbę na terenie Rudnika nad Sanem. W pewnym momencie, na jednej z ulic, zauważyli młodego mężczyznę jadącego motocyklem. Na widok policyjnego patrolu, kierujący jednośladem zaczął się nerwowo zachowywać. Funkcjonariusze postanowili poznać powód tego zachowania.

Policjanci wydali motocykliście polecenie do zatrzymania się. Ten jednak, nie dość, że się nie zatrzymał się, to jeszcze przyspieszył i zaczął uciekać. Kierowca nie zwracał uwagi na znaki drogowe oraz innych uczestników ruchu. Funkcjonariusze natychmiast powiadomili o sytuacji dyżurnego i ruszyli w pościg za cyklistą. W pewnym momencie, motocyklista wjechał w grząski grunt, gdzie stracił panowanie nad pojazdem i się przewrócił. Próbował jeszcze uciekać pieszo, ale bardzo szybko został zatrzymany.

Kierującym, okazał się 17-letni mieszkaniec powiatu niżańskiego. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania, a pojazd, który prowadził, nie miał ważnych badań technicznych oraz ubezpieczenia.

Młody cyklista został zatrzymany. Teraz sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =