Policjanci dbają o bezpieczeństwo podczas długiego weekendu

Image

Trwa długi weekend majowy. Dla wielu jest to czas odpoczynku od codziennych obowiązków. Nad bezpieczeństwem wypoczywających i podróżujących czuwają stalowowolscy policjanci.

Za nami pierwszy dzień weekendu majowego, który na terenie powiatu stalowowolskiego minął bezpiecznie. Nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego czuwają policjanci, zwłaszcza funkcjonariusze ruchu drogowego, których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze.

Podczas kontroli policjanci sprawdzają przede wszystkim wymagane dokumenty uprawniające do kierowania pojazdami, prawidłowość przewożenia pasażerów, w tym dzieci w fotelikach, oraz stan trzeźwości kierujących. Reagują na przekraczanie dopuszczalnej prędkości i inne wykroczenia drogowe.

Ponadto policjanci pełnią służbę patrolową w miejscach wypoczynku mieszkańców.

W najbliższych dniach funkcjonariusze zabezpieczać będą zorganizowane imprezy na terenie powiatu, a także prowadzić działania profilaktyczne podczas tych przedsięwzięć.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o przestrzeganie przepisów i rozwagę na drodze. Pamiętajmy, że brawurowa jazda naraża na niebezpieczeństwo, wiąże się też z poniesieniem poważnych konsekwencji za powodowane zagrożenie. Wspólnie zadbajmy, aby ten czas wypoczynku był czasem spędzonym bezpiecznie.

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =