X Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Strażaków PSP w Pływaniu

Image

Na pływalni krytej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli odbyła się kolejna już X edycja Mistrzostw Województwa Podkarpackiego Strażaków PSP w Pływaniu, które na stałe wpisały się w harmonogram imprez organizowanych przez komendę powiatową PSP w Stalowej Woli.

W mistrzostwach udział wzięło blisko 100 zawodników z całego województwa. Zawody rozegrano w 2 kategoriach wiekowych: OPEN (do 39 lat) i MASTERS (40 lat i starsi). Reprezentanci komend powiatowych i miejskich rywalizowali w 6 konkurencjach pływackich, w tym jednej drużynowej. W tym roku puchar dla najlepszych pływaków trafił do drużyny z komendy miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu.

Wyniki:

Najlepszym zawodnikiem mistrzostw okazał się Adrian Marszałek z KM PSP w Tarnobrzegu

Najlepsze drużyny mistrzostw to:

I miejsce – KM PSP Tarnobrzeg

II miejsce – KM PSP Rzeszów

III miejsce – KP PSP Jasło

Stalowowolscy strażacy również mają się czym pochwalić:

- dwa srebra w kategorii MASTERS wypływał st. sekc. Przemysław Skrzypek w konkurencji 50 m stylem grzbietowym i 100 m stylem zmiennym.

- mł. bryg. Krystian Bąk w konkurencji 50 m stylem motylkowym OPEN zdobył srebrny medal i zajął 5 miejsce w konkurencji 50 m stylem dowolnym

- st. kpt. Dawid Sagan zdobył brązowy medal zajmując 3 miejsce w konkurencji 100 m stylem zmiennym OPEN

Organizatorem Mistrzostw w Pływaniu byli: podkarpacki komendant wojewódzki PSP, Sportowy Klub Pożarniczy Strażak w Rzeszowie, komendant powiatowy PSP w Stalowej Woli. Nagrody, dyplomy i medale ufundowali: Starosta Stalowowolski Janusz Zarzeczny, Sportowy Klub Pożarniczy „Strażak”.

Przygotowali: mł. bryg. Krystian Bąk / st. kpt. Piotr Kleczaj

Przewiń do komentarzy
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =