Czy będą ścieżki rowerowe od górki do rozwadowskiego Rynku?

Image

Stalowowolscy rowerzyści wskazują na brak ścieżki rowerowej, która połączyłaby górkę z Rynkiem w Rozwadowie. Czy takowa pojawi się w naszym mieście?

Rowerzyści najczęściej na tym odcinku poruszają się po chodnikach lub ulicy, a to jest niebezpieczne zarówno dla nich samych, jak i pieszych i kierowców aut. Czy jest szansa, że to się zmieni.

- Pierwszy etap realizacji tego projektu mamy w ramach wielkiego projektu transportowego, który otrzymał dofinansowanie z Polski Wschodniej. Przypomnę, to jest ponad 63 mln zł dofinansowania. Tam właśnie mamy pierwszy etap opracowania ścieżki rowerowej idącej od Osiedla Widok do ul. Rozwadowskiej, następnie idącej w stronę Rynku. Natomiast tutaj będziemy czekali na zakończenie prac projektowych, kanalizacyjnych z tym odcinkiem od Szkoły Podstawowej nr 9 do Ronda Orląt Lwowskich. Ścieżka rowerowa na tym odcinku pójdzie w stronę ul. Granicznej do wiaduktu i do wejścia w ul. Brandwicką. To będzie realizowane w ramach projektu unijnego- wyjaśnia prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

A co z odcinkiem od skrzyżowania na Dąbrowskiego do Rynku. Czy on też będzie realizowany w ramach projektu?

- W tej chwili wykonujemy prace projektowe dotyczące kanalizacji, dotyczące projektu sieciowego. Ja byłem przekonany, że w tym roku uda nam się w pełni zakończyć te prace, natomiast problemy sieciowe, ale również spięcie kanalizacji, która dzisiaj jest prowadzona w stronę Charzewic, wymaga poczekania na pewne opinie dotyczące przekrojów, tak aby cały ten system kanalizacji był ujednolicony, stąd pewne opóźnienie w realizacji tego niedużego już odcinka drogi, właśnie od Rynku rozwadowskiego do ronda Orląt Lwowskich. Musimy to zrobić tak, żeby podziemie tego miejsca było uregulowane, dlatego że to jest jeszcze kwestia ul. Strażackiej, tak aby również te części wychodzące w stronę Osiedla Piaski, aby cały system kanalizacji, zarówno deszczowej, jak również kanalizacji sanitarnej był spięty na tym odcinku- mówi prezydent.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =