Ostatnia Sesja Rady Miasta

Image

To już koniec. W tym składzie Rada Miasta nie zbierze się już nigdy. To była najdłuższa kadencja w historii Polski, bo objęła, z powodu pandemii, aż 5,5 roku. Dziś radni dziękowali sobie nawzajem.

Niektórzy nie zostali wybrani na kolejną kadencję, inni nie kandydowali wcale, a byli też tacy, którzy będą pracę na rzecz społeczeństwa wykonywać w innych samorządach. W skład Rady Miasta wchodzili: Augustyn Jerzy, Bajek Mariusz, Brzeziński Leszek, Butryn Renata, Chojnacka Maria, Durek Łukasz, Grobel – Proszowska Joanna, Kaczmarek Ilona, Kochan Andrzej, Krzek Agata, Kulpa Elżbieta, Madej Paweł, Małek Lucjan, Marczak Damian, Miśko Paulina, Paleń Karolina, Przytuła Dariusz, Rut Piotr, Sibiga Jan, Sobieraj Stanisław, Szymonik Andrzej, Warchoł Łukasz, Zaborowski Franciszek. Funkcję przewodniczącego Rady Miejskiej pełnił Sobieraj Stanisław, a jego zastępcami byli Krzek Agata i Augustyn Jerzy. Radni pracowali w 9 komisjach.

Dziś sporo było podziękowań, były też przeprosiny i życzenia owocnej pracy w kolejnej kadencji.

- W imieniu mojego klubu, Stalowowolskiego Porozumienia Samorządowego, chciałabym podziękować za współpracę, a przede wszystkim chciałabym podziękować naczelnikom wydziałów, paniom z biura rady, że zawsze służyły nam pomocą, wsparciem, odbierały telefony nie tylko w godzinach pracy, ale również po, jak również dostarczały w terminie dokumenty, wyjaśniały, służyły pomocą. Za to bardzo serdecznie dziękujemy- powiedziała w imieniu klubu SPS Renata Butryn.

Radna podziękowania złożyła także we własnym imieniu, jako że od nowej kadencji, o ile nie zostanie wybrana do Europarlamentu, będzie pracować w Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Poprosiła by zajmować się nadal osobami szczególnie potrzebującymi, o co sama walczyła latami. Zaapelowała, by pracować ponad podziałami, bo mimo przynależności do różnych ugrupowań, jest to możliwe. Renata Butryn podkreśliła, że zawsze liczy się tylko człowiek, bo nie ma dwóch alternatywnych rzeczywistości. Prawda, transparentność i uczciwość ma być mottem samorządowca.

W imieniu klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości podziękowanie złożył Piotr Rut.

- Niedawno składaliśmy ślubowanie, a dziś jest już ostatnia sesja. Serdecznie dziękuję wszystkim pracownikom Urzędu Miasta, naczelnikom, wszystkim wydziałom, dyrektorom wszystkich instytucji, z którymi współpracowaliśmy. Dziękuję za ogromny wkład pracy w to, aby ta nasza Stalowa Wola rozwijała się- powiedział Piotr Rut.

Podziękowania popłynęły pod adresem prezydenta, samorządowców i osób zaangażowanych w pracę na rzecz Stalowej Woli.

- 5,5 roku- najdłuższa kadencja w dziejach samorządu Stalowej Woli za nami- powiedział przewodniczący Rady Miasta Stanisław Sobieraj.- Każdy rok to wyzwanie, każdy rok to budowa nowego budżetu i wskazywania kierunków rozwoju Stalowej Woli. To wszystko dzięki panu prezydentowi Lucjuszowi Nadbereżnemu, państwu jako radnym, naczelnikom, urzędnikom urzędu. To dzięki wam wszystkim, to co się teraz dzieje i co się będzie działo za 5 lat, to właśnie w tej kadencji podejmowane uchwały pokazywały ten kierunek rozwoju Stalowej Woli. To, że różnimy się i na komisjach, i sesjach, to też świadczy o tym, że są różne wizje miasta, ale w jednym się zgadzamy, jesteśmy tutaj dla dobra mieszkańców i Stalowej Woli.

Przewodniczący podkreślił, że nasze miasto, nasza rada dostrzegana jest w całej Polsce jako wzorowy samorząd. Przewodniczący podziękował wszystkim, z którymi radni współpracowali, także mediom, które przekazywały społeczeństwu to, co się dzieje w mieście, na sesjach i obradach komisji.

Jak podkreślił prezydent Lucjusz Nadbereżny ta kadencja będzie historyczna z wielu powodów. Przeżyliśmy pandemię, odczuliśmy na sobie wojnę w Ukrainie, wiele się zmieniło w Polsce i na świecie co wymusiło także nowe sposoby współpracy i działania samorządów. Prezydent przypomniał też, że rada w większości była zgodna i działała ponad podziałami politycznymi, że gdy chodziło o dobro miasta i jego mieszkańców, udawało się uzyskać większość lub nawet jednomyślność w głosowaniach. Podziękował radnym z każdej politycznej strony za dyskusje, za zwracanie uwagi i za wsparcie, za rozmowy i prace w komisjach.

- Ta kadencja, która już za nami, jest kadencją zupełnie wyjątkową pod względem tego, co wspólnie tutaj, dzięki dyskusjom, decyzjom, dzięki pracy zaangażowanym pracownikom urzędu miasta, całej struktury jednostek, spółek miasta Stalowej Woli, tych, którzy nas wspierali w tym działaniu, udało się osiągnąć. Udało… Ja tego słowa bardzo nie lubię, bo ono dopuszcza działanie jakiegoś ziszczenia szczęścia, choć ono też jest potrzebne i ono też nam wielokrotnie towarzyszyło, ale to co zostało wykonane w tej kadencji, to wynik świadomej pracy, zorganizowanej pracy. Za to chciałbym dzisiaj państwu podziękować- powiedział prezydent.

Jak powiedział Lucjusz Nadbereżny, mimo rozbieżnych zdań wśród samorządowców, udało się wiele zrobić i dojść do porozumienia w wielu kwestiach i radni kończący tę kadencję powinni mieć dużą satysfakcję z wykonanej pracy na rzecz miasta i jego mieszkańców.

Przewiń do komentarzyKomentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
W tym artykule komentarze ukażą się po akceptacji moderatora.