Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy bez uprawnień

Image

Wzorowa i zdecydowana postawa obywatelska pozwoliła zatrzymać nietrzeźwego kierującego, który jechał samochodem, mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto okazało się, że 38-latek nie posiada uprawnień do kierowania. Dzięki reakcji świadka, nieodpowiedzialny mężczyzna został zatrzymany i odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Nisku, został poinformowany o ujęciu nietrzeźwego kierującego na ul. zamkniętej w Nisku, przez innego uczestnika ruchu. Na miejsce zdarzenia natychmiast pojechali policjanci.

Obecny na miejscu zgłaszający poinformował funkcjonariuszy, że poruszając się ul. sandomierską zauważył, że kierowca jadącego przed nim forda dziwnie się zachowuje. Auto jechało przysłowiowym „wężykiem”, praktycznie po całej szerokości jezdni. Kierujący miał wyraźne problemy z utrzymaniem toru jazdy, co w świadku wzbudziło podejrzenie, że może on znajdować się pod wpływem alkoholu. W odpowiednim momencie, zgłaszający zajechał mu drogę i wezwał na miejsce policję.

Mundurowi, którzy przyjechali na miejsce, potwierdzili przypuszczenia świadka. Badanie trzeźwości 38-latka wykazało, że miał on ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto w trakcie czynności wyszło na jaw, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, pojazd, którym kierował mężczyzna, został zabezpieczony na parkingu policyjnym. O dalszym losie kierującego zdecyduje teraz sąd. Mężczyźnie grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Kierujemy słowa uznania dla obywatelskiej postawy mężczyzny. Dzięki swojemu zachowaniu udaremnił dalszą jazdę kierowcy, który stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =