Piękna hala pnie się do góry

Image

13 października 2023 roku miało miejsce wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę obiektu sportowego dla Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 7 im. Mikołaja Kopernika w Stalowej Woli. Zaglądamy na plan budowy.

Hala rośnie jak bułeczki drożdżowe. Pięknieje z dnia na dzień. Dzieciaki każdego dnia spoglądają na nią nie mogąc się końca realizacji zadania. Przypomnijmy:

Na terenie inwestycji pojawi się: budynek hali sportowej, droga wewnętrzna wraz z placem manewrowym dla straży pożarnej, ciągi piesze, bieżnia sportowa, plac zabaw (po zmianie lokalizacji). Projektowany budynek ma mieć bryłę w postaci prostokątnych modułów o zróżnicowanej wysokości, przykrytych dachami płaskimi. Zajęcia będą mogły odbywać się na różnych poziomach. Elewacje budynku zostaną wykończone tynkiem w kolorach szarości i pomarańczowych, co będzie nawiązywać do barw szkoły. Również w szarościach oraz bieli będą prezentować się stolarki okienne. Będą też panele fotowoltaiczne, które dadzą duże oszczędności na energii elektrycznej.

Nowa hala sportowa, która ma być wybudowana w 24 miesiące, ma mieć powierzchnię użytkową 1117,76 m2 i będzie kosztować 12 mln 239 zł (z dofinansowaniem rządowym Polski Ład 7,3 mln zł- 60% wartości, a wraz ze środkami z programu Sportowa Polska- ponad 90% wartości).

Zobaczcie jak wygląda nowa hala w trakcie budowy.

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =