Remont mostu i ul. Ogrodowej już nie w planach!

Image

Udało się wyłonić wykonawców przebudowy fragmentu ul. Ogrodowej i kolejnego etapu modernizacji mostu na ul. Czarnieckiego.

Do przetargu na wykonanie modernizacji mostu w ciągu ul. Czarnieckiego w Stalowej Woli zgłosiły się 3 podmioty. Najkorzystniejszą cenowo ofertę złożyła firma z Warszawy (ok. 6 mln 51 tys. zł). Remontować ul. Ogrodową, znajdującą się na osiedlu Charzewice, chciało 2 oferentów. Zdecydowano się skorzystać z propozycji konsorcjum PBI, które chce za wykonanie swoich usług ok. 2,3 mln zł.

Na zadania powiat stalowowolski uzyskał dofinansowanie z Polskiego Ładu.

- Remont będzie obejmował: wymianę pozostałych dylatacji, naprawę płyty pomostu, wymianę izolacji płyty pomostu, wymianę nawierzchni jezdni i chodników, renowację urządzeń zabezpieczających ruch i oświetlenie oraz szereg innych mniejszych prac- mówi Piotr Śliwiński, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Stalowej Woli.

Część podmostowa będzie remontowana w przyszłym roku.

Wkrótce trzeba więc będzie liczyć się z utrudnieniami. Niestety, bez tego nie da się przeprowadzić tak gruntownego remontu.

- Okres tych utrudnień, z uwagi na znacznie większy zakres prac, będzie na pewno dłuższy niż ten, który występował podczas zrealizowanych już prac. Niestety nie ma możliwości wykonywania tego typu robót bez utrudnień dla ruchu drogowego, a stan techniczny obiektu wymusza ich pilną realizację celem zapewnienia bezpiecznego użytkowania obiektu- wyjaśnia Piotr Śliwiński, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Stalowej Woli.

Remont mostu ma być zrealizowany w ciągu 9 miesięcy.

Na ul. Ogrodowej w Charzewicach przebudowa ma objąć około 450 m odcinek drogi (do wiaduktu). Potrwa około 5 miesięcy. To inwestycja mocno oczekiwana przez mieszkańców. Prace prowadzone będą i pod ziemią, i nad ziemią.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =