Nietrzeźwy weekend

Image

Policjanci przez weekend prowadzili działania „Trzeźwość”. Głównym celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa na drogach poprzez eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących. Podczas dwudniowych działań, funkcjonariusze skontrolowali ponad 850 kierujących, spośród których, jeden wykazał się brakiem odpowiedzialności. 50-latek kierował osobowym hyundaiem mając w swoim organizmie ponad promil alkoholu.

Przez sobotę i niedzielę, niżańscy policjanci prowadzili działania „Trzeźwość”. Miały one na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego, poprzez ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących.

Funkcjonariusze ruchu drogowego, realizowali zadania w 12 wyznaczonych punktach kontrolnych na terenie całego powiatu. Sprawdzili stan trzeźwości ponad 850 kierujących. Podczas działań, ujawnili 1 kierującego, który zdecydował się prowadzić pojazd pomimo wypitego wcześniej alkoholu.

W niedzielę po godz. 15, w Rudniku nad Sanem, policjanci zatrzymali do kontroli jadącego osobowym hyundaiem. Podczas rozmowy z mężczyzną, policjanci od razu wyczuli od niego alkohol. W rezultacie, badanie alkomatem wskazało u 50-latka, ponad promil alkoholu w organzimie. Mężczyźnie przerwano dalszą jazdę. Oprócz zatrzymanego prawa jazdy, nieodpowiedzialnemu kierowcy grozi teraz kara nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.

Apelujemy do wszystkich - widząc osobę, która wcześniej piła alkohol i próbuje wsiąść za kierownicę pojazdu, reagujmy i w razie potrzeby natychmiast informujmy Policję, dzwoniąc pod nr 112. Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierujący pojazdami stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =