Zmiana władzy w Nisku. Konrad Krzyżak nowym burmistrzem.

Image

Jest nauczycielem, historykiem. Popierany przez Prawo i Sprawiedliwość kandydat wygrał w II turze uzyskując 58,46% głosów. Pokonał Waldemara Ślusarczyka.

Konrad Krzyżak ma 48 lat i do tej pory był niżańskim radnym. To była jego pierwsza kadencja. Jest stanu wolnego, z wykształcenia doktor nauk humanistycznych w zakresie historii. Pochodzi z Niska, gdzie skończył Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego. Jest też absolwentem Wydziału Socjologiczno- Historycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego. Był adiunktem w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa i Ochrony im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie, Wydział Zamiejscowy w Nisku w latach 2012–2020. Aktywnie działał na rzecz lokalnej społeczności, za co otrzymał nawet wyróżnienie (za krzewienie kultury) od burmistrza Gminy i Miasta Nisko w 2018 roku. Jest dyplomowanym nauczycielem, uczył w niżańskich szkołach w Nisku: Gimnazjum nr 1, Szkole Podstawowej nr 5 w Nisku i RCEZ. Od 2020 roku pracuje jako wykładowca akademicki w Wyższej Szkole Administracji w Bielsku- Białej, Filia w Stalowej Woli.

Czym ujął niżańskich wyborców? Jak mówił w czasie kampanii będzie chciał zająć się m.in.: kolektorem ściekowym w ul. Sandomierskiej, odwodnieniem Sandomierskiej i Tysiąclecia, dokończeniem kanalizacji w gminie, a także komunikacją publiczną.

Konrad Krzyżak zdobył 4471 głosów (58,46%). Na Waldemara Ślusarczyka głos oddało 3177 osób (41,54%).

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =