Pojazdy zabytkowe wyjechały na ulice

Image

Rozpoczął się XXI Stalowowolski Rajd Pojazdów Zabytkowych, będący I Rundą Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych.

Impreza po raz kolejny organizowana jest przez Automobilklub Stalowa Wola. Załogi przyjechały do naszego miasta już wczoraj, a są one z: Poznania, Ostrowa Wielkopolskiego, Bielska- Białej, Warszawy, Krakowa, Tarnowa, Lublina, czy Rzeszowa. Najstarszy zgłoszony pojazd to Citroen B14G z 1926 roku. Warto więc zapoznać się z rozkładem i trasą rajdu i poobserwować te wyjątkowe cacuszka motoryzacyjne. Bo naprawdę jest na czym oko zawiesić.

- Mamy 29 załóg, samochody od roku 1926, najmłodsze auto z roku 1991, co ciekawe z 18 grudnia 91 roku. Co roku przybywa do nas kilka nowych załóg, aczkolwiek większa część uczestników jeździ regularnie, rokrocznie. Są też takie załogi, które pojawiają się po dłuższej przerwie np. 5- letniej. Nie brakuje samochodów ze Stalowej Woli, zaprosiliśmy wszystkich pasjonatów również z okolic- mówi Bartosz Skórczyński, Automobilklub Stalowa Wola.

Zmagania rozpoczęły się w piątek próbą OTJ - Oceny Techniki Jazdy na parkingu Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Rzeszowskiej. Stamtąd pojazdy udały się w trasę okrężną na Wyżynę Sandomierską, gdzie planowany jest postój w Winnicy Sandomierskiej. Następnie o godzinie 14:00 na parkingu przy sandomierskich błoniach na zawodników czekać będzie próba sportowa. Punktualnie o 15:00 na Rynku Starego Miasta w Sandomierzu rozpocznie się prezentacja pojazdów w ramach konkursu elegancji. Dzień zakończy medialna próba sportowa na parkingu największej stalowowolskiej Galerii Handlowej VIVO od godziny 17:00.

W sobotę zawodnicy rozpoczną dzień od próby sportowej na terenie zakładu MARGO przy ulicy Przemysłowej. Następnym punktem będzie próba Oceny Techniki Jazdy na parkingu Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Rzeszowskiej. Uczestnicy rajdu udadzą się do Rudnika nad Sanem, gdzie odwiedzą wiklinową perełkę na mapie Europy, czyli Centrum Wikliniarstwa. O godzinie 11:30 planowany będzie postój w miejscowości Bieliny, powstałej w miejscu dawnej przystani rzecznej przy Sanie zwanej „Targowisko", w której zawodnicy zwiedzą przepiękny Dwór i otaczający go park. Jest to nowe miejsce na mapie turystycznej Podkarpacia, bowiem oficjalne otwarcie zespołu parkowo- dworskiego odbyło się w ubiegłym roku. O godzinie 15:30 przed Miejskim Domem Kultury rozpocznie się pokaz pojazdów dla mieszkańców Stalowej Woli. Tradycyjnie rajd zakończy parada pojazdów zabytkowych ulicami miasta.

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =