Chciała sprzedać sukienkę ślubną - straciła 23 tys. zł

Image

Korzystając z platform aukcyjnych musimy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. 23- letnia mieszkanka powiatu niżańskiego została oszukana za pośrednictwem jednej z platform sprzedażowych. Kobieta wystawiła na sprzedaż sukienkę ślubną. Aby ustalić adres odbioru towaru, za pośrednictwem otrzymanej wiadomości sms z linkiem, wpisała dane logowania do bankowości elektronicznej i straciła 23 tys. zł.

Popularna platforma aukcyjna umożliwia łatwe kupowanie i sprzedawanie przedmiotów pomiędzy użytkownikami znanego portalu społecznościowego. Jej popularność ciągle rośnie, ale też przyciąga oszustów, którzy w łatwy sposób chcą się wzbogacić.

Ostatnio ofiarą oszustwa padła jedna z mieszkanek powiatu niżańskiego. Kobieta wystawiła do sprzedaży sukienkę ślubną i zamieściła ogłoszenie na popularnym serwisie. Bardzo szybko skontaktowała się z nią osoba zainteresowana kupnem. Przesłała kobiecie link, za pośrednictwem którego została przekierowana na stronę firmy kurierskiej, aby ustalić adres odbioru towaru. Pokrzywdzona, niczego nie podejrzewając, zalogowała się do aplikacji swojego banku i wpisała dane potrzebne do logowania. Po chwili zauważyła, że z jej konta zostało wypłacone 23 tys. zł.

Pamiętaj! Sprzedając w Internecie również możesz zostać oszukany. Oszuści wysyłają linki, poprzez które to pokrzywdzeni mają potwierdzić dane do przelewu środków na konto. Są to linki do fałszywych stron bankowości internetowej. Logując się na tych stronach, pokrzywdzeni tracą dostęp do konta, przekazując jednocześnie przestępcom wszystkie swoje dane. Nie klikaj w linki w wiadomościach, kierujące do płatności. Czytaj uważnie sms-y autoryzacyjne.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =