Wystawa Kadrujemy w SDK

Image

Wernisaż wystawy fotograficznej zorganizowany został przez członków Koła Fotograficznego Kadr.

To nie pierwsza tego typu wystawa. Ta również, podobnie jak poprzednie, stanowi prawdziwą mozaikę tematyczną. Chciano pokazać jak różnorodny i fascynujący może być świat widziany przez obiektyw. To także dowód na to, że w fotografii granice wyznacza tylko nasza wyobraźnia. Podczas wernisażu, wszyscy przybyli uczestnicy tego wydarzenia, byli kierowani do sali widowiskowej. A było ich tak wielu, że zabrało miejsc siedzących. Wszystko owiane było tajemnicą. Zostało więc ustawione specjalne przejście, tak by nie można było podejrzeć wystawy. Na początek obejrzeliśmy prezentację filmową pokazująca Kadrowe warsztaty. Później przyszedł czas na kilka słów na temat wystawy. O niej opowiedzieli sami Kadrowicze. Nie zabrakło podziękowań.

- Dziś na wystawie mamy prace ponad 30 autorów około 70 zdjęć. Uwierzcie mi na słowo, że każde jest inne. Mimo że być może niektóre były robione w tym samym miejscu, o tej samej porze, to nie ma dwóch takich samych fotografii. Każda z nich jest w pewien sposób unikalna. Tematyka prac, to z jednej strony subtelne makrofotografie, które pokazują nam ten świat, którego nie widać, więc te małe, drobne rzeczy, z drugiej strony tak majestatyczne pejzaże. Znajdziecie też różne tematy, których poszukujemy. Czasem są to różne style fotograficzne i oczywiście cała ściana emocji, czyli portretu, tego studyjnego i tego robionego w plenerze- mówił Bartłomiej Banaczyk z Koła Fotograficznego KADR.

- Chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom naszych warsztatów. Wasze zaangażowanie, wasza pasja, ciężka praca tworzą fajną grupę, a jej efektem są właśnie wystawy i nasze spotkanie. Wszyscy, którzy przychodzą na nasze zajęcia, są tak pozytywnie zakręceni jak ja- mówił Piotr Kiełbasa z Koła Fotograficznego KADR.

Wszyscy autorzy prac, które można podziwiać w Spółdzielczym Domu Kultury, wyszli na scenę, by zaprezentować się widzom. Podziękowania trafiły również do instruktorów i innych osób zaangażowanych w działalność koła KADR.

Przewiń do komentarzy
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =