Jarosław Kaczyński i liderzy Prawa i Sprawiedliwości na konwencie w Stalowej Woli

Image

W sobotę 13 kwietnia w hali sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 3 w Stalowej Woli odbył się Konwent Samorządowy Prawa i Sprawiedliwości. Obecny był na nim Jarosław Kaczyński i znani politycy.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości, a także czołowi politycy ugrupowania, przyjechali do naszego miasta by podziękować za liczne głosy poparcia w wyborach samorządowych. Wśród obecnych byli między innymi: Lucjusz Nadbereżny, Rafał Weber, Janina Sagatowska, Mateusz Morawiecki, Beata Szydło, Mariusz Błaszczak, Antoni Macierewicz, Marek Kuchciński, Przemysław Czarnek, Andrzej Adamczyk, Bogdan Rzońca, Adam Bielan, Ewa Leniart, Władysław Ortyl i wielu innych.

JAROSŁAW KACZYŃSKI: WYŚCIE SIĘ NIE PRZESTRASZYLI, BYLIŚCIE JAK STAL

- Przyjechałem tutaj żeby podziękować, podziękować tym wszystkim naszym rodakom, naszym obywatelom, którzy głosowali na Prawo i Sprawiedliwość, którzy się nie ulękli, którzy się nie złamali tym szerzonym, no może jeszcze nie terrorem, ale w każdym razie zastraszeniem, które było stosowane w ciągu ostatnich tygodni i miesięcy- powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Do nich zaliczył, jak to określił, porwanie z Pałacu Prezydenckiego 2 polityków PiS niesłusznie oskarżonych, skazanych i torturowanych. Prezes podkreślił, że wszystko to tworzyło atmosferę zastraszenia, która wpłynęła na Polaków.

- Wyście się nie przestraszyli. Jestem w Stalowej Woli. To nie jest przypadek, ale mogę powiedzieć: byliście jak stal. I dlatego dziękuję. Ale przede wszystkim właśnie tutaj muszę podziękować z całego serca Panu Prezydentowi Lucjuszowi Nadbereżnemu, bo on tego dokonał. To kolejne wielkie zwycięstwo w I rundzie, to jest naprawdę coś imponującego i niezwykłego. Naprawdę niezwykłego. Dziękuję, dziękuję, jeszcze raz dziękuję- powiedział Jarosław Kaczyński.

LUCJUSZ NADBEREŻNY SOLĄ TEJ ZIEMI, NADZIEJĄ NA LEPSZE JUTRO

Prezes podkreślił, że w jego ugrupowaniu nie brakuje ludzi młodych i w średnim wieku, ale na ich tle bez wątpienia mocno wyróżnia się nasz prezydent Lucjusz Nadbereżny.

- Ci ludzie, szanowni państwo, są, można powiedzieć, nadzieją, solą naszej formacji, ale także, chyba mogę to powiedzieć, nadzieją Polski, nadzieją na zwycięstwo, nadzieją na zmianę- przekonywał Kaczyński.

Prezydent Stalowej Woli władać będzie miastem przez kolejną kadencję. Wygrał z miażdżącą przewagą z dwoma rywalami już w I turze. Zrobił to po raz trzeci, a wynik dowodzi, że ma zaufanie i mandat do kolejnych zmian w swoim rodzinnym mieście. Ale Polska nadal musi się rozwijać i kolejne zwycięstwo to nie koniec drogi. To wciąż początek, bo w kraju nadal jest wiele do zrobienia. Jarosław Kaczyński zwrócił się do wszystkich członków swojej formacji z apelem o zwarcie szeregów i jeszcze większą pracę, bo przed wieloma samorządami II tura wyborów.

NIEKTÓRZY UWIERZYLI W 100 KONKRETÓW

Praca dla Polaków powinna być związana z wartościami.

- Trzeba umieć wybrać dobrze, tak żeby dla naszej formacji, ale przede wszystkim dla tego, co my reprezentujemy, czyli dla tej wielkiej idei, by Polska była krajem ludzi realnie równych. Można to uczynić. Ale jest też ten element negatywny. Nigdy, z partią, która jest dzisiaj w Polsce źródłem zła. Nigdy z PO. Nigdy i nigdzie. Tego nie możemy, proszę państwa, robić. Nie możemy tej partii wspierać. I w walce z nią musimy pamiętać, że mamy naprawdę bardzo, bardzo dużo argumentów- mówił Jarosław Kaczyński.

A jako argument podał obietnice koalicyjne, które miały być zrealizowane w ciągu pierwszych 100 dni rządów, tymczasem czas ten dawno minął, a lista niewiele się skurczyła. Jak podkreślił prezes PiS wielu Polaków uwierzyło w te zapewnienia.

- 9% wykonano, ale do tego przedstawiono nam popis łamania prawa pod hasłem odbudowywania, czy obrony praworządności, łamania demokracji pod hasłem odbudowy demokracji. Pokazano nam pokaz niebywałego wręcz, zupełnie niespotykanego w Europie demokratycznej deptania wszelkich reguł, począwszy od konstytucji, a skończywszy na prawie niższego rzędu. I to pokazano właśnie w tej atmosferze, w tym anturażu kłamstwa, kłamstwa i jeszcze raz kłamstwa. To wszystko to było jedno wielkie kłamstwo i trzeba o tym kłamstwie mówić, bo nasi rodacy, także ci, którzy nas nie poparli, powinni o tym wiedzieć- mówił prezes.

Innym argumentem na to by nie wspierać PO i jej koalicjantów jest wprowadzenie 5% VAT-u na żywność, co w najbliższej perspektywie spowoduje wzrost cen. Wkrótce czekają nas także większe rachunki za energię elektryczną. Będą też inne podwyżki.

- Bo to jest naprawdę część wielkiego, bardzo wielkiego i niestety bardzo niedobrego planu. O tym też trzeba mówić, trzeba mówić, trzeba to powtarzać. Podniesiono rękę także na nasze bezpieczeństwo i z tego punktu widzenia te wybory samorządowe są naprawdę ważne- mówił Jarosław Kaczyński.

RELOKACJA UCHODŹCÓW- TU TEŻ WAŻNY JEST SAMORZĄD

Prezes przypomniał zawirowania wokół paktu relokacyjnego imigrantów. Wytknął premierowi Donaldowi Tuskowi, że 20 grudnia zeszłego roku nie powiedział veto. Dlatego patrząc w przyszłość ważne są samorządy, bo to na ich barki spadnie problem poradzenia sobie z napływem uchodźców.

- Bo jeżeli przyjdzie do takiej sytuacji, w której będziemy mieli tych niechcianych gości w naszym kraju, to bardzo dużo będzie zależało od tego, czy samorząd będzie chciał ich przyjąć, czy będzie miał odwagę nie chcieć ich przyjąć. A to naprawdę jest bardzo, bardzo ważne. Jeśli ktoś nie wierzy, no to przypomnę tę tragedię, która zdarzyła się tak niedawno w Szwecji, to zamordowanie Polaka, który tam mieszkał, na oczach jego dziecka. Ja 9 lat temu mówiłem o tym, co się w Szwecji dzieje. Wtedy mnie zaatakowano tu, w kraju, ambasador Szwecji także zgłaszał swoje sprzeciwy. A przecież mówiłem prawdę. I ta prawda przez te 9 lat była nieustannie weryfikowana. I teraz jest zweryfikowana w sposób naprawdę okrutny, także w stosunku do nas, do Polaków. Pamiętajmy o tym. I pamiętajmy o tym, że tam, gdzie prezydent, wójt, czy burmistrz jest gotów powiedzieć „nie”, tam bardzo trudno będzie tych ludzi umieścić- powiedział Jarosław Kaczyński.

ZACHWIANE BEZPIECZEŃSTWO: 20 TYSIĘCY WIĘŹNIÓW NA WOLNOŚCI

Prezes zwrócił uwagę na jeszcze jeden fakt, to jest igranie z bezpieczeństwem Polaków. Mowa tu o pomyśle „odchudzenia” polskich więzień, które obecnie są przepełnione. Rozwiązaniem miałoby być wypuszczenie na wolność 20 tysięcy więźniów, którym darowano by karę.

- W więzieniu siedzą różni ludzie. Nie zawsze to jest tak, że oni są jacyś szczególnie niebezpieczni dla innych, ale wielu jest naprawdę niebezpiecznych. Kiedy na początku tych nowych czasów, w 89 roku zaczęto aplikować te zwolnienia z więzień, amnestię, to niektórzy- byłem wtedy w Senacie, byłem senatorem- mówili: no włączą się w proces budowy nowej Polski. No i rzeczywiście się włączyli. Parę dni nie minęło, a już było kilka morderstw przez nich popełnionych. Więc pamiętajmy o tym, pamiętajmy, że to jest robione z powodów, które nie są do końca jasne, ale w każdym razie na pewno nie z tych, które odnoszą się do tak ważnej sprawy, jaką jest bezpieczeństwo Polaków. I o tym wszystkim, proszę państwa, trzeba w tych kampaniach, które się w wielu miejscach Polski ciągle toczą, mówić, mówić i jeszcze raz mówić- powiedział Jarosław Kaczyński.

Prezes podkreślił, że nowo wybrani ludzie powinni zadbać o społeczności, które reprezentują, o ich potrzeby i interesy, bo nie chodzi tu o stołki, stanowiska, a o Polaków.

WKRÓTCE WAŻNE WYBORY DO EUROPARLAMENTU

A po wyborach samorządowych przyjdą wybory do Europarlamentu. W Brukseli będą podejmowane ważne dla Polaków decyzje, dlatego, wybrać należy takie osoby, które zapewnią nam bezpieczeństwo na każdym polu życia. Prezes wspomniał, że obecnie podejmowane są różne decyzje, które określił wręcz jako zabójcze. Wymienił Zielony Ład, który nazwał upadkiem polskiego rolnictwa. Tutaj wspomnieć należy o wzroście energii, który dotknie gospodarkę, przedsiębiorców, ale i odbiorców indywidualnych.

- I tutaj nawiążę do pewnego szczególnego elementu, tego wszystkiego, co się wokół tych spraw dzieje. Mówiłem przed chwilą o tym wielkim kłamstwie ze strony formacji, która dzisiaj jest przy władzy, a w szczególności samego Tuska. On, jeżeli chodzi o rozmowę z naszym społeczeństwem, o ten dialog, który musi być podstawą demokracji, jest skrajnie nierzetelny. Ale jeżeli chodzi o pewną sprawę, to jest rzetelny. Otóż tą sprawą są zobowiązania wobec Niemiec- mówił Jarosław Kaczyński.

I jak powiedział, nasza obecna władza więcej dba o interesy Niemiec niż własne. Dowodem na to są wstrzymywane takie inwestycje jak: Centralny Port Komunikacyjny (CPK), regulacja rzeki Odry, tak by była spławna, budowa portu kontenerowego w Świnoujściu, rezygnacja z reparacji wojennych, hamowanie znaczenia Orlenu. Prezes wspomniał też o zmianach w ogrzewaniu i zamieszaniu wokół ekologii. Wcześniej eko był gaz, potem mówiło się o pompach ciepła. Jarosław Kaczyński w UE widzi wiele pracy. Ważna jest też nasza suwerenność i samodzielność. Nie może być tak, że ktoś decyduje o nas za nas.

- Podstawą funkcjonowania Unii Europejskiej są 2 traktaty: Traktat o Unii Europejskiej i Traktat o funkcjonowaniu Unii Europejskiej. Otóż w tym drugim traktacie są tzw. mosty i przy pomocy tych mostów, takich obejść, można próbować te całkowicie zasadnicze zmiany przeprowadzić, które jeżeli chodzi o nasz kraj, będą po prostu oznaczały, że polskiego państwa już nie ma. Jest teren zamieszkały przez Polaków, a z zewnątrz zarządzany- mówił Jarosław Kaczyński.

I dlatego tak ważne jest wygranie tych wyborów. A Prawo i Sprawiedliwość wygrywało już wybory do EU znaczną przewagą. Przykładem wspaniały wynik wielu europarlamentarzystów, obecnej na spotkaniu Beaty Szydło. I tym razem też tak może być.

PRZYJEDŹCIE NA MARSZ DO WARSZAWY. POKAŻCIE SIŁĘ

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński zaprosił Polaków do udziału w Wielkim Marszu 10 maja 2024 roku. Zainicjowała go Solidarność.

- Myśmy mieli inną datę, ale dzisiaj jest taki czas, że nie ma co się dzielić. Trzeba być razem. Trzeba pamiętać, że my do tych wyborów idziemy jako Prawo i Sprawiedliwość, jako Zjednoczona Prawica, ale idziemy przede wszystkim jako Biało-Czerwoni. I jeżeli chcemy dojść do końca tej drogi, a ten koniec, to jest nie po tych wyborach, tylko dopiero po tych bardzo, bardzo ważnych wyborach prezydenckich w przyszłym roku, jeżeli chcemy przejść ten marsz zwycięsko, to musimy stworzyć wielki Biało- Czerwony Front. I to on może zwyciężyć w tych trudnych warunkach, wśród tego niebywałego oszustwa, które niestety działa na wielu naszych współobywateli, w tym także ludzi skądinąd porządnych, tylko po prostu niepotrafiących jakby odeprzeć tego medialnego ataku. Musimy ten front stworzyć i doprowadzić do tego, by zwyciężył. I to zwycięstwo jest możliwe- powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ STAWIA NA MŁODYCH PAMIĘTAJĄC O SWOICH KORZENIACH

Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny nie krył radości, że podczas konwentu w naszym mieście zgromadziło się aż tylu liderów PiS.

- Tutaj, wspólnie z nami, z tego wyjątkowego Miasta Stalowej Woli, chcemy powiedzieć wszystkim tym, którzy zaufali Prawu i Sprawiedliwości w tych wyborach: dziękujemy. Ja w sposób szczególny chciałbym podziękować wspaniałym mieszkańcom Stalowej Woli, bo bez wątpienia tak olbrzymie zaufanie dla mnie, by wygrać po raz trzeci w I turze, po 5 niełatwych latach i mieć dalej 72% poparcia, to jest wielki zaszczyt, ale przede wszystkim, wielkie zobowiązanie. I chciałbym przed wszystkimi mieszkańcami Stalowej Woli powiedzieć, że to nie jest moment do triumfalizmu, to nie jest moment do tego, żeby jakoś szczególnie to celebrować, ale to jest moment, żeby jeszcze mocniej podwinąć rękawy, aby jeszcze mocniej pracować dla naszego miasta, dla naszego regionu i dla Polski. Dziękuję- powiedział prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Podczas sobotniego konwentu młodzi ludzie mogli usłyszeć, że to właśnie Prawo i Sprawiedliwość jest tą formacją, która od lat daje im szansę publicznego działania. Jak podkreślił prezydent Stalowej Woli, on sam związany jest z tą partią od 18 lat. Mając 21 lat z klubu Prawo i Sprawiedliwość rozpoczął swoją działalność w Radzie Miejskiej. Prezydent podziękował prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu za wieloletnie przywództwo, które jest oparte na ideałach i wartościach.

- Tu, ze Stalowej Woli, chcemy przekazać mocne pozdrowienia i mocną siłę dla tych wszystkich, którzy właśnie w tych wyborach samorządowych, w tej dogrywce walczą o zwycięstwo. Pozdrowienia dla sąsiedniego Rzeszowa, dla Kielc, Elbląga, Częstochowy, Piły, Konina, sąsiedniego Niska i wielu, wielu miejsc, gdzie mamy wspaniałych kandydatów. Wielkie pozdrowienia, bądźcie silni, wierzcie w to, że zwycięstwo zależy właśnie od wiary, motywacji, determinacji. A my również wśród znajomych, wesprzyjmy, szczególnie wielu młodych kandydatów, którzy właśnie dzisiaj w II turze walczą o to zwycięstwo, bo Prawo i Sprawiedliwość ma wspaniałych, młodych ludzi, którzy chcą zmieniać swoją rzeczywistość- mówił prezydent Stalowej Woli.

Lucjusz Nadbereżny zaznaczył, że zwycięstwo w Stalowej Woli, zwycięstwo w tak wielu ważnych miejscach w naszej Ojczyźnie, ma jeden filar, jedną ważną podstawę, która jest domeną Prawa i Sprawiedliwości.

- Prawo i Sprawiedliwość to wiarygodność, to wartość w działalności publicznej, która w ostatnich miesiącach jest tak bardzo poniewierana. Ta wiarygodność w Prawie i Sprawiedliwości została postawiona jako fundament przez twórcę ideowego naszego środowiska, przez śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który właśnie na uczciwości, na odwadze i na wiarygodności zbudował testament polityczny naszej działalności. Pamiętajmy o tym. Taka jest idea działania Prawa i Sprawiedliwości- mówił Lucjusz Nadbereżny.

Prezydent podkreślił, że przez ostatnie lata Prawo i Sprawiedliwość udowadniało, że jest uczciwe wobec swoich wyborców. Przypomniał, że podczas rządów premier Beaty Szydło został przywrócony wiek emerytalny, pozwolono na to aby sześciolatki nie musiały iść do szkoły, jak również wprowadzono rewolucyjny program 500+. Zaznaczył, że za rządów premiera Mateusza Morawieckiego, mimo trudnych czasów, mieliśmy rekordowy okres pod względem inwestycji, zatrzymano także rosnące ceny energii i mediów. Spełnienie tych obietnic wyborczych pokazało, że Prawo i Sprawiedliwość jest wiarygodne i godne zaufania.

Odniósł się także do swojej pracy na rzecz mieszkańców Stalowej Woli, miasta, które zrodziło się z genialnej idei Centralnego Okręgu Przemysłowego.

- Nasze miasto zostało zrodzone z idei tego, że Polska i Polacy potrafią, że jest w nas właśnie Stalowa Wola. Pełna nazwa naszego miasta, to Stalowa Wola narodu polskiego wybicia się na nowoczesność. Te piękne słowa, te wartości, które towarzyszyły budowniczym Centralnego Okręgu Przemysłowego, Eugeniuszowi Kwiatkowskiemu, również dzisiaj nam towarzyszą. Z tego miejsca chcemy powiedzieć o tych 3 wartościach. Pierwsza, to jest śmiałość tego, żeby realizować ważne idee. I powiedzmy tutaj razem: Polska i Polacy potrafią. Polsko, uwierz w swoją siłę, uwierz w swoje talenty, uwierz w swoje możliwości. To o czym mówił pan premier Jarosław Kaczyński, to jest jedność, to jest zgoda narodowa. Bądźmy tymi, którzy są zjednoczeni. Niech właśnie Biało- Czerwona, niech ona nas umacnia, niech ona nas prowadzi. Trzecia część tego filaru, to wartości- mówił prezydent Lucjusz Nadbereżny.

I o nich każdy Polak powinien zawsze pamiętać. To one nas kształtują i pozwalają poczuć się prawdziwymi Polakami. Liczy się szacunek i czerpanie z mądrości starszych, a w tym wszystkim najważniejszy jest zawsze człowiek.

Przewiń do komentarzyKomentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
W tym artykule komentarze ukażą się po akceptacji moderatora.