Zapraszamy na XXI Stalowowolski Rajd Pojazdów Zabytkowych

Image

Automobilklub Stalowa Wola zaprasza wszystkich miłośników klasycznej motoryzacji na XXI Stalowowolski Rajd Pojazdów Zabytkowych będący I Rundą Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych. Impreza odbędzie się w dniach 18-20 kwietnia 2024 roku.

Tegoroczny Rajd odbywać się będzie w kwietniu co jest zupełną nowością, jeżeli chodzi o termin przeprowadzania zawodów. Wsłuchując się w głos Głównej Komisji Pojazdów Zabytkowych Polskiego Związku Motorowego, której zamierzeniem było „wydłużenie kalendarza”, Automobilklub przychylił się do tej prośby i o miesiąc wcześniej przesunięty został start zawodów. Mieszkańcy Stalowej Woli pierwsze pojazdy zabytkowe będą mogli zobaczyć w czwartek 18 kwietnia po godzinie 16:00 przed Zajazdem Sezam. Oczekiwane będą załogi z: Poznania, Ostrowa Wielkopolskiego, Bielska- Białej, Warszawy, Krakowa, Tarnowa, Lublina, czy Rzeszowa. Najstarszy zgłoszony pojazd to Citroen B14G z 1926 roku.

Zmagania rozpoczną się w piątek o godzinie 8:30 próbą OTJ - Oceny Techniki Jazdy na parkingu Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Rzeszowskiej. Stamtąd pojazdy udadzą się w trasę okrężną na Wyżynę Sandomierską, gdzie planowany jest postój w Winnicy Sandomierskiej. Następnie o godzinie 14:00 na parkingu przy sandomierskich błoniach na zawodników czekać będzie próba sportowa. Punktualnie o 15:00 na Rynku Starego Miasta w Sandomierzu rozpocznie się prezentacja pojazdów w ramach konkursu elegancji. Dzień zakończy medialna próba sportowa na parkingu największej stalowowolskiej Galerii Handlowej VIVO od godziny 17:00.

W sobotę zawodnicy rozpoczną dzień od próby sportowej na terenie zakładu MARGO przy ulicy Przemysłowej. Następnym punktem będzie próba Oceny Techniki Jazdy na parkingu Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Rzeszowskiej. Uczestnicy rajdu udadzą się do Rudnika nad Sanem, gdzie odwiedzą wiklinową perełkę na mapie Europy, czyli Centrum Wikliniarstwa. O godzinie 11:30 planowany będzie postój w miejscowości Bieliny, powstałej w miejscu dawnej przystani rzecznej przy Sanie zwanej „Targowisko", w której zawodnicy zwiedzą przepiękny Dwór i otaczający go park. Jest to nowe miejsce na mapie turystycznej Podkarpacia, bowiem oficjalne otwarcie zespołu parkowo- dworskiego odbyło się w ubiegłym roku. O godzinie 15:30 przed Miejskim Domem Kultury rozpocznie się pokaz pojazdów dla mieszkańców Stalowej Woli. Tradycyjnie rajd zakończy parada pojazdów zabytkowych ulicami miasta.

Impreza została objęta Honorowym Patronatem przez Prezydenta Miasta Stalowej Woli Lucjusza Nadbereżnego. Głównymi partnerami, bez których niemożliwa byłaby organizacja tak dużej imprezy są Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, Starostwo Powiatu Stalowowolskiego oraz Urząd Miasta Stalowa Wola. StaloweMiasto objęło wydarzenie swoim patronatem medialnym.

Plan 1 Rundy Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych

Czwartek - 18.04.2024

16.00 - Otwarcie biura zawodów, rejestracja, badania techniczne pojazdów - Zajazd Sezam w Stalowej Woli


Piątek - 19.04.2024

7.30 - Publikacja listy startowej i odprawa uczestników

8.30 - Start pierwszej załogi - Zajazd Sezam w Stalowej Woli

8.35 - Próba OTJ - parking Politechniki, przy ulicy Kwiatkowskiego

9.00 - Próba sportowa - parking przy placu targowym w Grębowie

10.30 - Dwikozy - Winnica Sandomierska

14:00 - Próba sportowa - parking miejski przy Błoniach Sandomierskich

15.00 - Sandomierz - Rynek - Konkurs Elegancji

17:00 - Próba sportowa - parking Vivo Stalowa Wola

17.20 - Przyjazd uczestników na metę - Zajazd Sezam w Stalowej Woli


Sobota - 20.04.2024

8.30 - Start pierwszej załogi - Zajazd Sezam w Stalowej Woli

8.40 - Próba sportowa - plac MARGO, przy ulicy Przemysłowej

8.50 - Próba OTJ - parking Politechniki, przy ulicy Kwiatkowskiego

9.30 - Próba OTJ - parking przy Zalewie Podwolina, przy ulicy Dąbrowskiego

10.00 - Rudnik nad Sanem - Centrum Wikliniarstwa

11:30 - Bieliny - Dwór rodu Mniszchów

12.45 - Próba OTJ - parking przed Urzędem Miasta i Gminy Ulanów

14:00 - Próba sportowa - plac MARGO, przy ulicy Przemysłowej

15:30 - Plac przed Miejskim Domem Kultury w Stalowej Woli - Konkurs Elegancji


Obrazek

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =