Pies pogryzł pracownika MZK. Pilnujcie zwierzaków!

Image

To incydent, do którego nie powinno dojść. Pilnujcie swoich zwierząt, zwłaszcza, gdy spodziewacie się, że pracownicy Miejskiego Zakładu Komunalnego przyjadą odebrać wasze odpady. Praca ludzi z MZK nie powinna być ekstremalnie niebezpieczna. A przez niektórych mieszkańców taka właśnie jest.

- Mieszkańców Stalowej Woli uprzejmie prosimy o dokładne zabezpieczanie swoich czworonogów w dniu odbioru odpadów z osiedli domków jednorodzinnych- apeluje MZK.

Do obowiązków właściciela czworonoga należy zabezpieczenie zwierzaka. Psy nie powinny biegać luźno po podwórkach i wybiegać na ulicę rzucając się na ludzi. Nikt nie powinien stresować się idąc ulicą lub wykonując obowiązki służbowe.

- W ostatnim okresie nasz pracownik został pogryziony przez psa, który wybiegł przez niezabezpieczoną furtkę w momencie opróżniania koszy. Wszczyna to procedurę badań i bolesnych zastrzyków dla poszkodowanego. Na właściciela zwierzęcia Sanepid nakłada obowiązek obserwacji psa, a w przypadku braku szczepień przewidziane są również konsekwencje określone w przepisach prawa. W związku z powyższym warto wywiązać się ze swoich obowiązków, aby zaoszczędzić bólu i zmartwień sobie oraz innym- pisze Miejski Zakład Komunalny.

Do pogryzień dochodzi w mieście dość często. Ofiarami bywają dzieci, dorośli, ludzie starsi, a także inne zwierzęta. Staje się to w wyniku bezmyślności właścicieli psów, którzy nierzadko po zwróceniu im uwagi, są agresywni i niemili. Pies to zwierzę, które instynktownie może zachować się agresywnie, mimo, że na co dzień jest przytulaskiem. W sytuacji zagrożenia (w mniemaniu psa), może dojść do ataku. Psa więc trzymamy na smyczy, a na podwórkach, zabezpieczamy, by nie wydostał się na zewnątrz.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =