Przebudowa dróg na osiedlu Poręby tańsza niż planowano?

Image

Trzech wykonawców stanęło do przetargu dotyczącego przebudowy i rozbudowy układu komunikacyjnego na osiedlu Poręby. Zadanie to jest bardzo oczekiwane przez mieszkańców, którzy uskarżają się nie tylko na nierówną nawierzchnię dróg, ale również na niewystarczającą ilość miejsc parkingowych.

Miasto szacowało, że przebudowa dróg będzie kosztowała 17 mln zł. Na poczet tego zadania udało się pozyskać dofinansowanie w wysokości ponad 13,3 mln zł. Najniższą ofertę złożyła firma z Ożarowa Mazowieckiego - 12,89 mln zł. Konsorcjum Kraśnik- Sandomierz oczekuje za swoje usługi 14,56 mln zł, z kolei oferta od firmy z Pruszkowa opiewa na 15,52 mln zł. Wszystkie nadesłane propozycje są obecnie analizowane, wkrótce zapadnie decyzja co do wyboru wykonawcy.

- Zmiany, które się dokonają, będą przełomowe, bo pierwszy raz od momentu powstania osiedla zostanie zmieniona stała organizacja ruchu, wybudowane zostaną zupełnie nowe drogi, ronda oraz znacząco powiększy się liczba miejsc parkingowych. Prace zakładają także kompleksową wymianę sieci wodno- kanalizacyjnej oraz oświetlenia. Wsłuchując się w bardzo słuszne opinie mieszkańców, projekt zakłada także znaczące zwiększenie nasadzeń osiedlowych. Pojawią się nowe, liczne drzewa, krzewy i kwiaty. Osiedle Poręby zyska zupełnie nowe oblicze - nowoczesne, bezpieczne i zielone– mówi prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Inwestycja zakłada m.in. przebudowę skrzyżowania zwykłego na mini rondo – jako połączenie rozbudowywanych dróg. Powstaną ścieżki dla pieszych i rowerzystów, nowa zatoka autobusowa, miejsca parkingowe i wyniesione przejścia dla pieszych. Koncepcja zakłada zwiększenie ilości zieleni urządzonej na terenach zielonych, zaprojektowanych w ramach przebudowy dróg. Przewiduje się nasadzenia: klonów, jaworów, krzewów i bylin, które będą miały za zadanie podnieść walory estetyczne otoczenia oraz zapobiec nadmiernemu odparowywaniu wody z gleby. Zostanie przebudowana i zabezpieczona kanalizacja deszczowa oraz sanitarna, powstanie nowe, energooszczędne oświetlenie uliczne, przebudowane zostaną także sieci gazowe, ciepłownicze i wodociągowe.

Wykonawca na zrealizowanie wszystkich powierzonych prac będzie miał 24 miesiące.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =