Ulica Sandomierska zyska kanalizację sanitarną

Image

To początek wielkiej zmiany, na która czekają mieszkańcy. W tym temacie wiele się dzieje.

I etap modernizacji ul. Sandomierskiej zakończył się w 2018 roku. W ramach tej inwestycji przebudowano 832 m drogi, od skrzyżowania z ulicą Lipową do odcinka znajdującego się za ulicą Wspólną. Realizacja tego przedsięwzięcia kosztowała 4,2 mln zł, z czego 50% pochodziło z rządowego dofinansowania.

A teraz czas na kolejne zmiany. Pracy na tej drodze jest sporo.

- Jeżeli chodzi o kanalizację, chodnik, oświetlenie, to przygotowujemy projekt techniczny wraz z pozwoleniem na budowę na cały odcinek od Agatówki do ulicy Wspólnej, a więc wykonamy pełne odcinki ul. Sandomierskiej. W budżecie Miasta Stalowej Woli na ten rok mamy przewidzianą pierwszą część wydatków oraz środki na kanalizację sanitarną. A w przyszłym roku nastąpi zakończenie całego budżetu- mówi prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Łącznie na przebudowę ul. Sandomierskiej (część podziemna i naziemna) w tegorocznym budżecie miasta zapisano 4 mln zł, z czego 900 tys. na kanalizację i wodociąg. Ale nie sztuką jest wydać z kasy wspólnej miliony, ale sztuką jest poszukać funduszy, by zadanie wyszło jak najtaniej. W tym przypadku można uzyskać dodatkowe środki działając wspólnie i w porozumieniu z innym samorządem.

- Podpisaliśmy współpracę z gminą Zaleszany, z wójtem Pawłem Gardym, którego serdecznie pozdrawiam i dziękuję za dobrą współpracę w tej i poprzedniej kadencji. Mam nadzieję, że dalej będziemy współpracować, bo podpisane porozumienie pozwoli nam otrzymać dodatkowe punkty przy ubieganiu się o środki finansowe na ul. Sandomierską- wyjaśnia Lucjusz Nadbereżny.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =