Czy na ul. Mickiewicza powstanie ścieżka rowerowa?

Image

O utworzenie ścieżki rowerowej na drodze Powiatu Stalowowolskiego zabiega radna powiatowa Aldona Bilska- Kokosińska.

Na mapie Stalowej Woli w dalszym ciągu są takie miejsca gdzie brakuje ścieżek rowerowych. Rodzi to konflikt między pieszymi, rowerzystami a kierowcami samochodów, bo w sytuacji gdy nie ma ścieżki rowerowej, część rowerzystów jeździ ulicami, często wąskimi, narażając się na potrącenie, ale są i tacy, którzy nie zważając na przechodniów pędzą chodnikiem.

Ścieżki rowerowej brakuje m.in. na Mickiewicza. Ulica ta prowadzi do stalowowolskiego szpitala, sklepów, bloków mieszkalnych, LO KEN czy PSP 2.

- Jest to ciąg komunikacyjny bardzo ruchliwy. Mieszkańcy zgłaszają potrzebę ścieżki rowerowej. Proponuję aby przebiegła od Parku - Szkoła Muzyczna, wzdłuż ul. Mickiewicza do Ronda Pileckiego- pisze w swojej interpelacji radna Aldona Bilska- Kokosińska.

Radna podkreśla, że budowa ścieżki rowerowej na tej drodze powiatowej ułatwi korzystającym z niej szybko przemieścić się z jednej części miasta do drugiej, jak również poprawi bezpieczeństwo przejazdu na samej ul. Mickiewicza.

O budowę ścieżki rowerowej obejmującej ul. Mickiewicza oraz ul. Żwirki i Wigury interpelował w 2020 roku również radny Rady Miejskiej Dariusz Przytuła.

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Gdzie jeszcze w Stalowej Woli brakuje ścieżek rowerowych?

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =