Crossminton - moda na różne odmiany badmintona

Materiał zewnętrzny Image

Crossminton, do niedawna bardziej znany jako speedminton czy speed badminton, to sport dla osób szukających rozrywki na świeżym powietrzu. Gra jest bardzo prosta i nie wymaga od nas spędzania masy czasu na zagłębianie się w niuanse regulaminów. Do rozpoczęcia wystarczy wyłącznie prosty zestaw do crossmintona, który najczęściej składa się z dwóch rakiet oraz specjalnych lotek, zwanych speederami. W część niektórych zestawów do crossmintona wchodzić mogą jeszcze taśmy do nakreślenia linii pól.

Dlaczego crossminton na świeżym powietrzu?

Przede wszystkim gra nie wymaga specjalnego przygotowania ani profesjonalnego treningu. Grać może każdy, niezależnie od wieku, płci ani doświadczenia. Crossminton to zabawa, która nie narzuca ograniczeń, nawet co do pory rozgrywania spotkań, bo uprawiać ją można również nocą. Pozwalają na to specjalnie przygotowane zestawy do crossmintona, ze świecącymi lotkami, z fluorescencyjnymi taśmami. Dzięki nim zabawa może trwać długo, nie straszne nam przerwanie rozgrywanych akurat mistrzostw podwórka przez późną porę i ciemności.

Crossminton - w czym tkwi fenomen zabawy

Crossminton to ruch - bieganie, skakanie, rozciąganie, machanie rakietą. To nie tylko trening mięśni, ale również koncentracji i precyzji. Musimy być dokładni, ale i przewidywać ruchy oraz zagrania przeciwnika. Gdzie po jego uderzeniu rakietą do crossmintona uderzy lotka? Dla bardziej zaawansowanych przewidziano wersję do gry parami, jest to jednak bardziej skomplikowane, bo musimy dodatkowo koordynować poruszanie się naszego zespołu.

Sprzęt do crossmintona

Rakiety do crossmintona, lotki zwane speederami oraz inne akcesoria znajdziecie w sklepach ze sprzętem do badmintona i innych sportów rakietowych. Do gry nie potrzeba specjalnych butów, ani stroju. Możemy używać tych, w których na co dzień biegamy lub uczęszczamy na zajęcia WFu, bądź siłownię w przypadku starszych graczy. Do przygotowania boiska można nabyć specjalne taśmy, ale z powodzeniem zastąpimy je innymi znacznikami, np. stożkami treningowymi. Warto pamiętać, że nie mogą to być twarde, pionowe znaczniki, bo w czasie gry w crossmintona często lądujemy na boisku. Nie chcemy sobie przy grze zrobić krzywdy. Najważniejsze jest bezpieczeństwo w czasie gry, dlatego uprawiając speed badmintona korzystajmy ze sprawdzonego sprzętu, najlepiej odpowiednio serwisowanego. Dzięki temu nasza gra będzie czystą przyjemnością.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =