Zabiegi medycyny estetycznej dla poprawy konturu twarzy i brzucha

Materiał zewnętrzny Image

Upływ czasu, styl życia, czy wahania wagi prowadzą do wielu zmian w wyglądzie. Najbardziej zauważalne są one na twarzy, ale też na brzuchu, gdzie tkanka tłuszczowa ma skłonność do odkładania się w nadmiarze, a skóra do wiotczenia. Kontury twarzy i brzucha można jednak poprawić z pomocą medycyny estetycznej. Istnieją nawet zabiegi, które rozwiązują kilka problemów jednocześnie. Sprawdź, które z nich są najpopularniejsze!

Jak poprawić kontury twarzy i brzucha?

Opadający owal twarzy jest pojęciem służącym do określenia skóry wiotkiej i podatnej na działanie grawitacji. Tkanki tracą jędrność w wyniku rozciągnięcia włókien kolagenowych i spowolnienia ich wymiany komórkowej. Proces taki postępuje wraz z upływem lat. Na skórze, która straciła naturalną podporę i gęstość, uwidaczniają się zmarszczki i bruzdy. Istotną konsekwencją spadku napięcia tkanek jest zaburzenie konturów twarzy – opadanie powiek i łuku brwiowego, czy opadanie policzków.

Brzuch natomiast, jako partia podatna na gromadzenie się tkanki tłuszczowej, równie często nie wygląda tak, jakbyśmy tego chcieli. Na tym obszarze tworzy się tzw. „oponka” i „boczki”. Skóra często zwisa, niekiedy pojawiają się też rozstępy. Poprawa konturów brzucha zwykle ma na celu jego wyszczuplenie, napięcie skóry, ale też podkreślenie zarysu mięśni.

Obecnie medycyna estetyczna dysponuje metodami, które pozwalają poprawić wybiórcze obszary ciała i twarzy. Są to zarówno mniej jak i bardziej inwazyjne zabiegi, które możesz sprawdzić na stronie internetowej https://www.estell.pl/. Poniżej przybliżamy kilka przykładów najpopularniejszych metod.

Metody służące jednoczesnej poprawie twarzy i brzucha – lipotransfer

Jeśli kompleksem jest nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha i niezadowolenie z konturów twarzy, opcją pozwalającą na jednoczesną poprawę wyglądu obu tych partii jest lipotransfer. Zabieg taki polega na pobraniu tłuszczu z miejsca, gdzie występuje on w nadmiarze. Kolejno jest on przygotowywany poprzez specjalną obróbkę. Tak pozyskany materiał można przeszczepić w obszar wymagający regeneracji.

Autologiczna tkanka tłuszczowa jest biokompatybilna i doskonale tolerowana przez organizm. Z jej pomocą można stworzyć dodatkową podporę dla opadającej skóry, np. uwydatnić policzki, czy linię żuchwy. Tkanka tłuszczowa służy też do wygładzenia powierzchni skóry, redukcji zmarszczek i blizn atroficznych.

Poprawa konturów twarzy z pomocą nici liftingujących i wypełniaczy

W przypadku zaburzenia konturów twarzy i utraty napięcia skóry zastosowanie znajdują nici liftingujące. Najczęściej wykorzystywane są nici z włókien syntetycznych. Po wprowadzeniu pod skórę stopniowo się rozpuszczają i stymulują tkanki. Dzięki biodegradowalności po pewnym czasie, gdy postęp starzenia się skóry jest intensywniejszy, obszar zabiegowy wciąż wygląda naturalne – nici takie nie są widoczne.

W zależności od potrzeb wprowadza się różne rodzaje nici w indywidualnie dobranej ilości. Zabieg taki pozwala na poprawę owalu twarzy, modelowanie wybranych partii, redukcję ewentualnej asymetrii, podniesienie opadających policzków i powiek, a także spłycenie zmarszczek i bruzd.

Metodą, której celem również jest stworzenie podpory dla skóry, jest mezoterapia z użyciem wypełniaczy i biostymulatorów tkankowych. W tym przypadku dokonuje się iniekcji żelowego preparatu, który unosi wybrane partie i wypełnia nierówności, jednocześnie nawilżając i stymulując skórę do odnowy. W obu przypadkach efekty pojawiają się tuż po zabiegu.

Sposoby na opadający owal twarzy i wiotką skórę brzucha – zimne mikrofale i RF

Za zaburzenia konturów twarzy i brzucha zwykle odpowiadają zmiany w głębszych warstwach skóry. Jeśli więc zachodzi taka potrzeba, do ich regeneracji wykorzystuje się zabiegi oparte o technologie przenikające do nich - zwykle z pominięciem naskórka. W ten sposób działają zimne mikrofale i fale o częstotliwości radiowej (radiofrekwencja). Powodują one rozgrzanie tkanek, co skutkuje wzmożonym wytwarzaniem kolagenu i elastyny.

Głębokość penetracji tkanek zależy od wybranej częstotliwości fal. Są one zdolne przenikać nawet do warstwy podskórnej, gdzie znajduje się tkanka tłuszczowa. Zabiegi z ich użyciem służą więc także do redukcji miejscowej tkanki tłuszczowej – rozbijają komórki tłuszczu, które kolejno są metabolizowane. Można stosować je na większe obszary ciała, takie jak brzuch, uda i pośladki, jak również drobne partie, np. podbródek.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =