Powstanie nowy napis STALOWA WOLA

Image

Obok Patrioty pojawi się nowy napis. Stała ekspozycja będzie się pięknie prezentować. To na pewno spodoba się mieszkańcom.

Na skrzyżowaniu ul. Komisji Edukacji Narodowej z Al. Jana Pawła II, obok rzeźby monumentalnej Patriota autorstwa Andrzeja Pityńskiego, jakiś czas temu, w sezonie zimowym, pojawiła się iluminacja świąteczna #StalowaWola. Większości mieszkańcom się spodobała, bo w centralnej części miasta znalazło się coś tak charakterystycznego. Byli też i tacy, którzy napis uznali za kiczowaty. Podczas obrad Rady Miasta niejednokrotnie radni SPS, w tym m.in. Joanna Grobel- Proszowska, zwracali uwagę na to, by zrobić nowy napis, porządny, trwały, piękny, np. ze stali, jak przystało na Stalową Wolę, taki, który byłby prawdziwą wizytówką miasta. Ten stary został bezpowrotnie usunięty w 2019 roku.

Jak mówi prezydent napis jest elementem projektu, więc będzie ustawiony zgodnie z planem. Wjeżdżając na skrzyżowanie z powiatówki, będzie doskonale widoczny.

- Pojawi się w trakcie realizacji pasa powiatowego Komisji Edukacji Narodowej, w stronę ronda księdza Jerzego Warchoła. Będzie to połączenie stali ze ścianą zieloną, z nasadzeniami. To bardzo ciekawy projekt, piękna kompozycja łącząca właśnie stal z kwietnymi nasadzeniami- zapewnia prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Spytaliśmy również o to, kiedy instalacja powstanie. Jak się okazuje, zależeć to będzie od wykonawcy, który zostanie wybrany w drodze przetargu. Włodarz miasta ma nadzieję, że zarówno napis, jak również zielone kompozycje zostaną zrealizowane najpóźniej w przyszłym roku.

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =