Prezydent dziękuje za zaufanie i… zabiera się do pracy

Image

Po raz trzeci został prezydentem i po raz trzeci w I turze wygrał wybory. To zobowiązuje do pracy i przynosi satysfakcję. Lucjusz Nadbereżny rozpoczął w 2014 roku od poparcia ponad 50- procentowego, ale kolejne dwie kadencje dały mu już zwycięstwo z ponad 70- procentowym poparciem. Druga tak stabilna wygrana oznacza jedno: mieszkańcy chcą, by nadal w ten sam sposób władał Stalową Wolą.

Prezydent nie ukrywa, że ta noc była dla niego nieprzespana, bo komitet, z którego startował- on i jego radni- spędzili czas wspólnie czekając na wyniki, choć o tym, że Lucjusz Nadbereżny wygra, było wiadomo już wieczorem, kiedy spłynęło część danych z poszczególnych komisji i gdzie jasno było pokazane, że ma on przewagę nad rywalami wprost miażdżącą.

- Nie wyobrażałem sobie innej sytuacji, żeby po takim rozstrzygnięciu ze strony mieszkańców Stalowej Woli, żeby nie stanąć i nie powiedzieć: dziękuję. Dziękuję za to niesamowite zaufanie, które mieszkańcy Stalowej Woli wyrazili w tych wyborach samorządowych 7 kwietnia. Chciałbym w imieniu swoim, jak również całej Pozytywnej Drużyny, która wspólnie ze mną startowała w tych wyborach samorządowych, wyrazić największe słowa podziękowania za tak olbrzymie zaufanie- powiedział Lucjusz Nadbereżny.

To bezpośrednie zaufanie jest nadzwyczajne, bo pochodzi od lokalnej społeczności, która widzi i ocenia działania prezydenta i sądząc po wynikach, ocenia je nawet nie pozytywnie, a wprost entuzjastycznie. Włodarz miasta, mimo że pracuje jako prezydent już od tylu lat, wciąż postrzega swoją funkcję jako zaszczyt, mówi wręcz, że jest to największe wyróżnienie jakie dostał w życiu.

- To spełnienie moich marzeń i spełnienie ambicji, spełnienie moich wszelkich planów, również działalności publicznej. I za to chciałbym bardzo serdecznie podziękować, a dzisiaj mam okazję zrobić to ponad 15 tysięcy razy- powiedział prezydent.

Bo przecież krzyżyk przy jego nazwisku zakreśliło aż 15 234 mieszkańców (72,41%). Przez 3 kadencje to poparcie było stabilne i bardzo mocne. I tym razem prezydent zostawił daleko w tyle pozostałych współkandydatów. To wyróżnienie jest też zobowiązaniem, że przedstawiony program rozwoju Stalowej Woli będzie realizowany. A jest on niełatwy, bardzo ambitny.

- Nie ma większej motywacji, nie ma większej determinacji dla mnie, aby właśnie te ambitne plany zrealizować, jak właśnie tak duże poparcie, tak olbrzymie zaufanie- mówił prezydent.

Warto podkreślić, wynik uzyskany przez Nadbereżnego należy do jednego z najwyższych w Polsce. Niewielu prezydentów kraju może cieszyć się aż takim poparciem. Jak mówi włodarz Stalowej Woli z wynikiem wiąże się też jeszcze jedno zadanie.

- To jest to, aby tak wielki wynik, tak wielkie poparcie nie było pretekstem do jakiegokolwiek triumfalizmu, jakiegoś wielkiego świętowania. Wręcz przeciwnie. To dla mnie jest tym większe wyzwanie do pokory, do tego, aby to olbrzymie poparcie było jednocześnie tym zadaniem, aby tak jak prowadziliśmy tę kampanię wyborczą na chodniku wśród mieszkańców Stalowej Woli, aby w tej kadencji, która przed nami, nie oderwać się od ziemi, aby dalej Urząd Prezydenta Miasta Stalowej Woli sprawować w sposób bardzo bezpośredni, bardzo uczciwy, w spojrzeniu prosto w oczy mieszkańcom Stalowej Woli i tym problemom, które oni również każdego dnia przedstawiają. I to jest ta misja, na którą dzisiaj również chciałbym się zobowiązać przed mieszkańcami Stalowej Woli- powiedział Lucjusz Nadbereżny.

Prezydent podziękował za pracę kandydatom na radnych, którzy z nim współpracowali, a trzeba podkreślić, że ponad 65% poparcia mandatowego udzielono kandydatom z jego drużyny (15 radnych na 23). Sam prezydent w swoim tylko okręgu, jako radny, dostał aż 2 808 głosów. To wynik doskonały, rekordowy. Świetnym wynikiem może pochwalić się też Przewodniczący Rady Miejskiej Stanisław Sobieraj uzyskując aż 1675 głosów (34,16%). Rada Miasta będzie stabilna.

- To gwarancja tego, że samorząd Miasta Stalowej Woli kadencji 2024- 2029 nie będzie miotany konfliktami, nie będzie zakładnikiem żadnego konfliktu personalnego, żadnej koalicji, a jesteśmy bezpośrednio zobowiązani tym mandatem, który powierzyli nam mieszkańcy Stalowej Woli, zarówno tak dla mnie, jak również dla radnych do tego, aby zrealizować ten ambitny program i dzięki temu, że mieszkańcy tak jednoznacznie w ponad 65% ilości mandatowej powierzyli nam to zaufanie, to jednocześnie dla nas również brak jakiejkolwiek wymówki, że czegoś nie da się zrobić, że nie możemy zrobić i chciałbym zapewnić, że nie braknie nam determinacji, aby w zgodzie, współpracy ten program w pełni zrealizować. Gratuluję wszystkim radnym, którzy zostali wybrani w tych wyborach do Rady Miejskiej w Stalowej Woli. Chciałbym złożyć deklarację, że z każdym radnym, który został wybrany przez mieszkańców Stalowej Woli, będę chciał oczywiście współpracować dla dobra Miasta Stalowej Woli- powiedział Lucjusz Nadbereżny.

Równocześnie podziękował swoim kontrkandydatom w walce o urząd prezydenta: Damianowi Marczakowi i Kamilowi Maciejakowi, którzy zdobyli mandaty radnych.

Stabilny będzie także powiat. Rada Powiatu składać się będzie z 15 radnych PiS i tylko 6 radnych spoza listy Prawa i Sprawiedliwości.

- To również będzie gwarantować dobrą współpracę, porozumienie pomiędzy samorządem miasta Stalowej Woli a samorządem powiatu- powiedział prezydent.

Wszystko wskazuje też na to, że i z Sejmikiem Województwa Podkarpackiego będzie toczyć się dobra współpraca. Z naszego miasta prawdopodobnie z PiS wejdą Kamila Piech i Renata Knap. Trzecią osobą będzie Renata Butryn z Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Koalicja Obywatelska.

- W tej chwili czekamy jeszcze na oficjalne wyniki, ale wszystko wskazuje na to, że Stalowa Wola będzie miała bardzo silną reprezentację w województwie podkarpackim, gdzie zwycięża w wyborach Prawo i Sprawiedliwość, a Stalową Wolę, nasz region, nasz okręg, z naszego miasta najprawdopodobniej będą reprezentować dwie radne. Na pewno będzie to pani radna Kamila Piech, która zdobyła 13 664 głosy. Bardzo duże zaufanie, bardzo dobry wynik, drugi na liście w okręgu. Gratuluję tego wyniku, a drugą kandydatką, która najprawdopodobniej również uzyska mandat radnej Sejmiku Województwa Podkarpackiego, jest pani Renata Knap, która startując z ostatniego miejsca uzyskała 7 397 głosów i mam nadzieję, że również będzie reprezentowała Miasto Stalowa Wola w Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Zapoznając się z wynikami do Sejmiku, chciałbym również bardzo serdecznie pogratulować i zapewnić ze swojej strony o współpracy z panią radną Renatą Butryn, która również została wybrana radną Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Chciałbym pogratulować i zadeklarować współpracę na rzecz rozwoju Miasta Stalowej Woli- zapewnił prezydent.

Podkreślił też, że nie chce się skupiać teraz na świętowaniu, ale ma zamiar, jak to określił, jeszcze mocniej podwinąć rękawy, aby jeszcze mocniej zabrać się do pracy, by zrealizować hasła programowe, by Stalowa Wola była miastem pięknym, silnym, zielonym, rozwijającym się.

- Ale osiągniemy to, szanowni Państwo, tylko i wyłącznie wtedy, kiedy wśród nas będzie zgoda, współpraca, ważna wspólnota, która ma nam towarzyszyć do tego, abyśmy osiągnęli również ten najważniejszy cel, który sobie zakładam w tej kadencji, która przed nami w horyzoncie roku 2038 roku, aby Stalowa Wola na 100- lecie swoich urodzin, właśnie dzięki pracy, którą wykonamy w najbliższych latach, była miastem zupełnie innym, wyjątkowym i dużo silniejszym- powiedział Lucjusz Nadbereżny.

Prezydent podziękował za współpracę swoim współpracownikom i rodzinie.Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =