Nowy pawilon Szpitala Powiatowego im. PCK w Nisku oficjalnie otwarty

Image

Podczas konferencji zorganizowanej przez Starostę Niżańskiego Roberta Bednarza i Dyrektora SPZZOZ w Nisku Pawła Tofila, nastąpiło oficjalne otwarcie i oddanie do użytku nowego pawilonu Szpitala Powiatowego im. PCK w Nisku.

Powierzchnia zabudowy zwiększyła się o 514,88 m2, a powierzchnia użytkowa budynku zwiększyła się o 2114,70 m2. Otwarcie nowego pawilonu w Szpitalu Powiatowym w Nisku to nowy rozdział i nowa jakość leczenia dla mieszkańców Powiatu Niżańskiego i powiatów ościennych.

Rozbudowa Szpitala w szczególności podyktowana była dostosowaniem najstarszej części Szpitala do obecnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie wymagań higieniczno-sanitarnych i ochrony przeciwpożarowej. W dobudowanym skrzydle powstały nowoczesne sale 2-3 osobowe z własnymi węzłami sanitarnymi oraz pracownie diagnostyczne i zabiegowe oddziałów, dostosowane do najnowszych wymogów w tym zakresie.

Przybyłych gości powitał Dyrektor Szpitala im. PCK w Nisku Paweł Tofil, wspominając zasługi swojego poprzednika, dyrektora Romana Ryznara, który zainicjował pomysł rozbudowy placówki. Plac pod rozbudowę Szpitala przekazano oficjalnie 17 września 2020 r. Całość inwestycji została jednak rozpoczęta już w roku 2018 - dokumentacją projektową. - Nowa część Szpitala jest wyposażona w najnowsze technologie, co pozwoli na jeszcze skuteczniejsze diagnozowanie i leczenie. Wśród pomieszczeń w nowym pawilonie znajdować ma się docelowo dodatkowe 46 łóżek na potrzeby Oddziału Wewnętrznego na dwóch poziomach, dodatkowe 12 łóżek dla Oddziału Ginekologiczno-Położniczego w 6 salach, specjalnie wydzielone boksy dla noworodków, sala opieki pośredniej i ciągłej, sala wcześniaków oraz sala intensywnej terapii noworodka. Na parterze będzie ulokowana pracownia endoskopowa oraz pracownia rezonansu magnetycznego, którego mamy nadzieję, wkrótce, we współpracy z samorządami, uda się zakupić. Nowe warunki i komfortowe pokoje mają służyć przede wszystkim pacjentom - podkreślił Dyrektor SPZZOZ Paweł Tofil.

Zakres prac prowadzonych przy rozbudowie i wyposażeniu nowej części Szpitala był podzielony na poszczególne etapy:

- etap I – stan surowy otwarty – zakończony 29 września 2022 r.,

- etap II (część I) – stan surowy zamknięty, rozpoczęty 24 października 2022 r., a zakończony 30 grudnia 2022 r.,

- etap II (część II) – stan surowy zamknięty, roboty budowlane wewnętrzne i instalacyjne, rozpoczęty 28 marca 2023 r. a zakończony 31 sierpnia 2023 r.

- etap II (część III) – roboty wykończeniowe, montaż armatury i osprzętu, rozpoczęty 28 września 2023 r. a zakończony 27 marca 2024 r.

Podziękowania i gratulacje na ręce dyrektora Szpitala oraz wszystkich osób, które przyczyniły się do realizacji tak dużego przedsięwzięcia, złożył Starosta Niżański Robert Bednarz.

- Z ogromną radością informujemy o otwarciu nowej, doposażonej części naszego Szpitala Powiatowego w Nisku. Jest to kolejny etap naszego ciągłego dążenia do zapewnienia jak najwyższej jakości opieki zdrowotnej dla społeczności Powiatu Niżańskiego. Ogrom tej inwestycji najlepiej odwzorowuje ogólna kwota przeznaczona na tą inwestycję, tj. 18 mln 377 tys. zł, z czego środki Powiatu Niżańskiego stanowiły aż 14 mln 959 tys. zł, SPZZOZ – 350 tys. zł, 2 mln zł pochodziło z rezerwy Ministra Finansów i 500 tys. zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – mówił Starosta.

Przewiń do komentarzy
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =