„Zakręcony świat” Teresy Prokop

Image

Już we wtorek, 16 kwietnia o godzinie 18:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w sali bankietowej, kolejne spotkanie z literaturą. Teresa Prokop zaprezentuje zwój tomik poezji „Zakręcony świat”.

„Zakręcony świat” to trzeci tomik poezji autorki. – Wszyscy wiemy jak rozpoczął się rok 2020 – pandemia ogarnęła świat, wszędzie strach o życie, obostrzenia, duża śmiertelność i ogólny chaos. Właściwie – pierwsze wiersze które napisałam (do marca) – nie były pisane z pandemią w tle, wiec ich wydźwięk nie oddaje atmosfery strachu. Dopiero wiersz „Czas, w którym zapłakał świat” w pełni odsłania powagę sytuacji – pisze we wstępie do swojego tomiku Teresa Prokop.

W tomiku znajdziemy 18 wierszy, w tym 5 dodanych na zakończenie, a dotyczącymi pobytu autorki w Ameryce. Co nietypowe, znajdziemy też tam zdjęcia ilustrujące niektóre z utworów w tomiku. Pozycję wydało Wydawnictwo „Sztafeta”, a książka ukazała się dzięki finansowemu wsparciu prezydenta Stalowej Woli Lucjusza Nadbereżnego oraz Gizeli i Sebastiana Wochników.

Teresa Prokop przez cały okres zawodowej pracy pracowała w nadzorze budowlanym, m. in. przez 20 lat w Stalowej Woli. Pierwsze wiersze opublikowała w polskojęzycznym „Nowym Dzienniku” w Nowym Jorku w 1993 roku. Debiut „Myśli z życia pozbierane” (2017) powstał dzięki przypadkowemu znalezieniu starego brulionu z wierszami. W 2019 roku świat ujrzał zaś kolejny tomik „Przemyślenia przy porannej kawie”.


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =