Objazdowa wycieczka samochodowa przez Słowację, Austrię i Czechy

Image

Jeżeli marzysz o podróży pełnej niespodzianek, pięknych krajobrazów oraz bogatej historii i kultury, koniecznie wybierz się na objazdową wycieczkę samochodową przez Słowację, Austrię i Czechy. Te trzy piękne państwa oferują niezwykłe atrakcje, od malowniczych miast, zabytkowych zamków, po wyjątkowo urokliwe góry i doliny. Spełni swoje marzenie i odkryj niezwykłe zakątki Europy Środkowej wybierając się w wyjątkową podróż swojego życia.

Zacznij od zwiedzania Słowacji

Rozpocznij swoją podróż od przejechania Słowacji wzdłuż i wszerz, a konkretnie odwiedź jej stolicę Bratysławę, gdzie znajduje się malownicze Stare Miasto i wyjątkowo piękne oraz wąskie uliczki ze starymi kamienicami. Bratysława słynie również z uroczego zamku Bratysławskiego, z którego można podziwiać widoki na całe miasto oraz doskonałego smaku regionalnej kuchni oferowanej w lokalnych restauracjach. Zanim wyruszysz w podróż pamiętaj o skompletowaniu potrzebnych dokumentów, tutaj będzie potrzebna ci między innymi Słowacja winieta. Posiadając komplet dokumentów nie będziesz musiał ograniczać się do mniej uczęszczanych dróg, właśnie dzięki opłaconej wywiniecie swobodnie będziesz mógł poruszać się po wszystkich autostradach i drogach szybkiego ruchu.

Zwiedziłeś Słowację? Ruszaj w drogę do Wiednia – stolicy Austrii

Po kilku dniach w Bratysławie wyrusz w drogę do Wiednia, najpiękniejszego miasta w Austrii. Wiedeń to nie tylko stolica Austrii, to przede wszystkim miasto bogate w kulturę i historię, w którym można zwiedzić wiele wspaniałych zabytków, takich jak chociażby pałac Schonbrunn, Galerię Sztuki Austriackiej oraz Katedrę Świętego Szczepana. Możesz również zwiedzić słynną ulicę Ringstrasse, to wyjątkowe miejsce w centrum Wiednia, które powstało w latach 1860 – 1890. W Wiedniu możesz także posmakować austriackiej kuchni, tutaj popularne są wyśmienite desery wiedeńskie takie jak chociażby Sachertorte czy Apfelstrudel. W tym państwie również obowiązują winiety Austria, dlatego bez nich nie warto przekraczać granicy, lepiej wcześniej wykupić odpowiednią winietę, dzięki której będziemy mogli swobodnie poruszać się po wszystkich autostradach.

Odwiedź stolicę Czech

Kiedy już nasycisz się widokami w Austrii, możesz ruszać w stronę Czech, a dokładniej w stronę magicznego miasta jakim jest Praga. Stolica Austrii zachwyca gotyckimi i barokowymi zabytkami, takimi jak most Karola, Plac Starego Miasta oraz Zamek Praski, każdy z tych zabytków to wyjątkowa historia i kultura związana z Czechami. Zanurz się w niepowtarzalnej atmosferze miasta, spacerując wąskimi uliczkami i delektując się smakowitymi potrawami w klimatycznych restauracjach.

Objazdowa podróż samochodem przez Słowację, Austrię oraz Czechy to z pewnością niezapomniana przygoda oraz możliwość poznania obcej kultury Europy Środkowej. Niezależnie od tego czy interesujesz się historią, architekturą sztuki czy kuchnią regionalną Państw Europy Środkowej, wycieczka ta spełni wszystkie twoje oczekiwania i pozostawi w pamięci wspaniałe wspomnienia.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =